'Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım'

  • Giriş : 04.10.2007 / 11:25:00

'Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım' adlı film, Antalya Film Festivali'nde ilk gösterimiyle seyirci karşısına çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hamdi Alkan'ın ilk yönetmenlik denemesi olan, ilk kez gerçek mahkumlar ile gardiyanların rol aldığı ve yine ilk kez gerçek bir cezaevinin mekan olarak kullanıldığı 'Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım' adlı film, Antalya Film Festivali'nde ilk gösterimiyle seyirci karşısına çıkacak.

Bayrampaşa'nın gerçeklerine ve gündelik hayatına tanıklık eden filmde gardiyanlar ile mahkumlara, Vural Çelik, Doğa Rutkay, Tamer Karadağlı, Yasemin Conka ve Okan Tangücü eşlik ediyor.

Real'in ana sponsorluğunda, TÜRSAK ve Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın işbirliğinde 19-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalin 'Özel Gösterimi' ilklere sahne olacak.

TÜRSAK açıklamasında, Senaryo Yazarları Derneği'nin 2006 yılı Haziranayında Bayrampaşa ve Paşakapısı tutuk evlerinde başlattığı "Hayal Kurmak Serbest Film Atölyesi" projesi kapsamında Adalet ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının desteğiyle çekilen 'Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım' adlı filmin senaryosunun, Birol Güven Senaryo Atölyesi yönetiminde çalışan mahkumlar tarafından yazıldığı ve müziklerinin de yine mahkumlar tarafından yapıldığı belirtildi.

Dijitürk'ün sponsorluğunda, yapımcılığını Birol Güven'in üstlendiği filmin afiş fotoğrafını cezaevi tabur komutanı çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious