Bayrampaşa'da gergin Cuma

Bayrampaşa'da gergin Cuma.15202
  • Giriş : 22.08.2008 / 21:53:00

Bayrampaşa'da, kaçak evinin yıkılmasını engellemek isteyen bir kişi, kendisinin ve işçilerin üzerine benzin dökerek ateşe verdi. Olayda 2'si ağır 6 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Bayrampaşa Belediyesine bağlı zabıta ve anlaşmalı müteahhit firmaya bağlı yıkım ekipleri, 5 katlı bir binanın üstünde kaçak olarak yapılan katı yıkmak için Yıldırım Mahallesi Gül Çıkmazı Sokağa geldi.

İşçiler evdeki eşyayı tahliye etmeye başladıkları sırada, ev sahibi İrfan Ş'nin oğlu Yusuf Ş. (33), görevlilerle tartıştı. Yusuf Ş, daha sonra evden aldığı bidondaki benzini, kendisinin ve işçilerin üzerine dökerek ateşe verdi.

Olayda, Yusuf Ş'nin yanı sıra Hasan Bütün, Ünal Güleç, İsmail Kurt ve İbrahim Carfi adlı işçiler ile aynı firmada görev yapan bir işçinin oğlu Aykut Ada (18) yaralandı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Yusuf Ş. ile Bağcılar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Aykut Ada'nın durumlarının ağır olduğu belirtildi.

Vakıf Gureba Hastanesindeki Bütün, Güleç ve Kurt ile Özel Bayrampaşa Hastanesine kaldırılan Carfi'nin sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Yusuf Ş'nin eylemi nedeniyle evde çıkan yangın, Bayrampaşa ve Gazi itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Yıkımın ileri bir tarihte gerçekleştirileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*