Bayrampaşa'da kanlı infaz (2. haber)

  • Giriş : 15.02.2006 / 00:00:00

Bayrampasa'daki bir parkta, elleri arkadan bağlandıktan sonra vücudu ve başından silahla vurularak öldürülmüş bir erkek cesedi bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabah saatlerine işlerine gitmek üzere Fatih Parkı'nın içinden geçmek zorunda olan vatandaşlar, kanlar içinnde nnde yerde yatan erkek cesedini görünce durumu polise bildirdi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, elleri arkadan bağlı vaziyette yerde yatan cesedin üzerinde yasadışı DHK C bayrağını görünce durumu terör ekibine bildirdi. Cesedin üzerinde bomba olabileceği ihtimali üzerine olay yerine bomba uzman ekipleri de geldi. Uzmanlar, ayağından bağladıkları cesedi çalıların arasından çekerek inceleme yaptı. İnceleme sonucunda cesedin üzerinde herhangi bir patlayıcı bulunmadığı tespit edildi. Bunun üzerine çalışmaya başlayan olay yeri inceleme ekipleri, cesedin üzerine DHK C bayrağının yanında bir de not bırakılmış olduğunu tespit etti.

"Tokat Yağmurlu şehitlerinin sorumlusu Halil Akyürek'i cezalandırdık" yazılı notla ilgili araştırma yapmaya başlayan terör uzmanları, cesedin 2004 yılında Tokat kırsalında DHKP-C militanlarıyla çıkan çatışmada polise yardım eden kişilerden biri olabileceğini belirtti. Bir polis yetkilisi, notta yazılı olan ismin polis kayıtlarında da yer aldığını belirterek, "Cesetten alınan parmak izi örnekleriyle kayıtlar inceleniyor. Cesedin kimliğinin gerçekten Halil Akyürek olup olmadığı parmak izi incelemesinin ardından kesinleşecek. Örgüt içi infaz yüksek ihtimal olarak görülüyor." diye konuştu.

Öte yandan, olay yerinde tespit edilen 6 boş kovanın da balistik incelemeleri yapılarak cinayette kaç silah kullanıldığı tespit edilmeye çalışılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious