Bayülgen, Müjde Ar için yazdığı mektubu izleyiciler ile paylaştı

Bayülgen, Müjde Ar için yazdığı mektubu izleyiciler ile paylaştı.10496
  • Giriş : 02.01.2008 / 10:13:00

Bayülgen’in mektubu ünlü sinema sanatçısını çok duygulandırdı. İşte o mektup ve Okan’ın Müjde’ye verdiği yeni yıl hediyesi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

NTV’de yılbaşı akşamı canlı olarak yayınlanan programda Okan Bayülgen, partneri Müjde Ar’a bir hediye almayı düşündüğünü ancak bundan vazgeçtiğini söyledi. Mektubu canlı yayında elindeki oyuncak ayı ile okuyan Bayülgen, hem Ar’ı çok duygulandırdı hem de çocukluğunu temsil eden oyuncak hediyesini ona hediye etti..

İşte Okan’ın Müjde Ar’ı duygulandıran mektubu:

"Sayın Müjde Ar,


Sevgili arkadaşım, hayallerimin kadını. Birazdan 2008 senesini idrak edeceğimiz bu güzel günde seninle beraberliğimizin 10. yılını doldurmuş bulunuyoruz. Lütfen değerli eşiniz stüdyoya koşmaya başlamasın, ne demek istediğimi izah edeceğim. Seninle ’Ağır Roman’ filmini 1997 yılında yapmıştık. O günlerde henüz sinema kariyerinin başında tedirgin, genç bir oğlandım. Sen yine böyleydin. Bu 10 yıl içinde. Dünyada ve çok sevdiğimiz ülkemizde birçok şey değişti. Bugün bazı arkadaşlarımın bu güzel toprakları daha çok sevdiklerini, kendilerine arzularına uygun bir yaşam kurduklarını; bazılarınınsa yılgın, memnuniyetsiz ve hayal kırıklığı içinde olduklarını görüyorum. Mutlaka bu toprakları sevmemizin nedeni, üzerinde yaşayan insanlardır, ailemizdir, komşularımızdır, beraber koruduğumuz ve yarattığımız değerlerimizdir. Dolayısıyla yazlık sinemamızın badana perdesinden bize gülümseyen kadının gözleridir. İnsanlar bu ülkede yaşamak istememizin gerçek nedenleridir. Daha 10 yıllarca yıl çok büyük değişiklikler de yaşasak biz bu insanlara bağlı kalacağız ve belki de başkalarının da bizim yüzümüzden bu ülkeyi sevmesini sağlayacağız. Şimdi görüyorum ki, geçtiğimiz bu 10 yılda sen hiç değişmedin. Sanki hiç yaş almadın. Hep o yazlık sinemanın badana perdesinden bana bakan Müjde’sin... Güçlü, mahçup, anaç ve seksisin. Evde yangın çıksa bir koluna çocuklarını, bir koluna eşini alır çıkarsın. Bir koca karpuzu ve memnun olmadığın adamın kafasını beraber kırarsın. Bizi ağlatacak bir aşk şarkısını söyleyebileceğinden emin değilim, ama o şarkıyı yazdıracak kadın olduğunu biliyorum. Sadece insanları sevdiğin için katil olmadığını, ama komşunun bir derdi olsa acından öleceğini biliyorum. Sen bizim neslimizin ve birçok neslin bu ülkeyi sevme nedenlerinden birisin. Hepimiz seninle büyüdük, ama sen hiç büyümedin. Şimdi sözlerimi burada tamamlarken sana bir armağan vermek istiyorum. Kolumda gördüğün ayımın ismi ’Berkant’tır. Berkant beni affetsin çocukken radyodan çalan şarkısından sonra adını anons ettikleri için ayıma bu ismi koymuştum. Artık 40’larını süren bir adam olarak çocukluğumu temsil eden Berkant’ı, ergenliğimi ve olgunluğumu temsil eden Müjde’ye armağan ediyor ve nereye varacağını bilmediğim bu yılbaşı programını açıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious