Bayülgen: En güvenilir yapımcıyım

Bayülgen: En güvenilir yapımcıyım.11808
  • Giriş : 23.06.2008 / 20:14:00

Okan Bayülgen, hayli iddialı sözler etti. Televizyona yaptığı prodüksiyonların başarısız olmadığını üstüne basarak söyleyen Bayülgen, Türkiye’deki en güvenilir yapımcı olduğunu söyledi. İşte Bayülgen’in çarpıcı sözleri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NTV’deki ’Haydi Gel Bizimle Ol’ programına konuk olan Okan Bayülgen, yapımcı olarak el attığı bazı işlerin yayından kalkmasına ’Başarısızlık’ olarak yapılan değerlendirmeleri sert bir dille eleştirdi.

Ben herkesin çalışmak istediği tek adamım Türkiye’de" diyen Okan Bayülgen, şu iddialı açıklamayı yaptı:

"İnanmıyorsunuzdur belki ama ben de burada bana gelen telefonları ya da benimle çalışmak isteyen insanların ismini veremeyeceğim. Ama herkesin güvenebileceği, reyting için onun kimliğine zarar vermeyecek, onu satmayacak, yarışmalarda jürilik yaparak, bilmem ne yaparak onun haypsiyetiyle oynamayacak en güvenilir yapımcıyım."

"Utandığım hiç bir işim yok" diyen Okan Bayülgen, yaptığı işlerin iyi niyetli olduğunu belirterek Ata Demirer’le yaptığı programı sonlandırmalarının nedenlerini de şöyle açıkladı:

Ata yapmak istemedi

"Türkiye’nin en başarılı prodüksiyon firmaları diye baktığınız prodüksiyon firmaları, utanılacak çok iş yapmış durumdalar, özel televizyonların başından bu yana. Biraz saf işler yaptık. Yani iyi niyetli işler yaptık. Atacığım, ’Ben yapmayacağım abi, ben bu konuk ağırlama işini istemiyorum’ dedi. Programı kaldırılmadı. ’Yapmak istemiyorum’ dedi. Ne yapacaktım? Ata’ya saygım var. Çok başarılı buluyorum onu.

Gülben’i yapmacık bulurdum

Gülben Ergen’in atv’deki ’Sürpriz’ programının da yapımcılığını üstlenen Okan Bayülgen, başlangıçta pek sıcak bakmadığı Ergen ile yaz boyunca çalışmayı planladıklarını söyledi ve şunları anlattı:

"Gülben’in programı devam ediyor. Ben Gülben’i biraz yapmacık bulurdum. Öyle ya da böyle bulurum ama hiç önemli değil. Çalışkan bir kız, istiyor ve Türkiye’de böyle bir kulvar yok... Onunla anlaşmamız da öyle, bir 13 bölüm yaparız, maçlar müsaade ettiği müddetçe, yaz boyunca. Sonra istediğin prodüksiyon firmasıyla devam edersin dedim. Yeter ki sen kendini hazırla. Benim beyin takımımla gel bu işleri yap. Öyle bir ilişkimiz var."

Beni kandırdılar!

Ayşe Özgün ile yaptığı Star TV’deki programın yayından kaldırılmasıyla ilgili açıklamalar da yapan Okan Bayülgen, "Benim neyim tutmamış?" diyerek kendisine yöneltilen eleştirilere tepki verdi.

"Ayşe Özgün, tamamen kandırıldığım bir iş. Ara sıra televizyon yöneticileri diyorlar ki ’Yahu bu ezberi bir bozalım. Bir tane efendi gibi, adam gibi bir program yapalım. Hep yazar çağırın, reyting hiç önemli değil’. Yapma ya! ’Kafayı mı oynattınız’. ’Hayır, yapın bakalım ne olacak?’. Yaptık, ’Olmaz!’ Başka bir ezber var. Yani iyi niyetli ama hiç utanmıyoruz yaptığımız işlerden.

....

Mesele reytingse, ben ve ekibim, bu kadar saçma sapan bir şey yapıp, reyting almayı başarabilen tek gemiyiz. O gemiye başka birisini koyduğunuz zaman, biraz bizimle vakit geçirmesi ve sebat etmesi gerekiyor. "

Biz üste para aldık, bu mu başarısızlık

Kanal D’de yayınlanan ’Evde Olmak Güzel’ isimli dekorasyon programının 9 bölüm çekildiğini ve daha sonra kaldırıldığını söyleyerek, iyi bir iş çıkardıklarını söyledi ve şunları ekledi:

"Bir tane yaşam stili dekorasyon programımız olsun dedik. Televizyonlara dekorasyon programları üste para verilerek yapılıyor. Biz üste verilen parayı aldık. O açıdan başarılıyız. Bu olmaz dediler. 9 program yaptık. Her gören bayıldı. Süresini uzatın dediler dizi gibi 65 dakika yaptık. Bir an boş yoktu. Sonra da kaldırdılar, kaldırılmak zorunda. Bu mu başarısızlık?!"

Disko Kralı geliyor

Yeni sezonda Disko Kralı isimli bir program yapmaya hazırlana Okan Bayülgen, "Ben Disko Kralı olarak geliyorum. Kumburgaz diskosu, bir sahil şeridi diskosu düşünülebilir. Sahil Şeridi diskosunun samimiyeti düşünülebilir. Çünkü İstanbul diskosu gibi böyle allı pullu bir şey değildir" açıklamasını yaptı.

Bayülgen, Disko Kralı dışında hafta içi her gün belki daha az bir süreyle yayınlanacak bir programla da NTV’de olacağını da belirtti.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious