Bazı dağlara helikopter pisti yapılacak

Bazı dağlara helikopter pisti yapılacak.12711
  • Giriş : 15.02.2008 / 14:43:00

Mehmetçiğin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sürerken, Şırnak ve Hakkari dağlarının zirvelerine helikopter pisti yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sürerken, Şırnak ve Hakkari dağlarının zirvelerine helikopter pisti yapılıyor. Bu şekilde, sarp ve dik kayalıklarla dolu dağlara daha rahat asker indirilmesi planlanıyor.

Şırnak ve Hakkari'nin sınır bölgelerindeki dağlarda teröristlere yönelik operasyonlar ara verilmeden devam ediyor. Stratejik konuma sahip iki ildeki yüksek dağlara ise askerlerin daha rahat indirilmesi için helikopter pisti yapılması planlandı. Sarp ve dik kayalıklı bölgelerden oluşan bu dağlardaki operasyonlara askerler genellikle karadan gidiyordu. Zor koşullarda yapılan sevkiyatlar ise zaman kaybına yolaçıyordu. Türk Silahlı Kuvvetleri bu durumun önüne geçmek için sınırdaki dağların zirvelerine Helikopter pistleri yapmak için harekete geçti. Yapılacak beton pistler sayesinde Helikopterler, dağların zirvelerine daha rahat ve kolay şekilde asker indirebilecek. Bu arada Şırnak'taki 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na takviye olarak helikopterlerin gönderildiği öğrenildi.

Irak sınırındaki kritik noktalara yeni mevziler kazılırken, bölgenin hassasiyeti gözönüne alınarak çoğaltılan mevzilerdeki asker sayıları da arttırıldığı belirtildi. Askeri hareketliliğin en üst seviyeye çıktığı bölgede, PKK mensuplarına yönelik operasyonlar Cudi, Küpeli, Kato ve Çırav dağları ile Bestler-Dereler Bölgesi'nde sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious