Bazı diziler Türk aile yapısını bozuyor!

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

Adana'da bir vatandaş bazı dizilerin genel ahlak kurallarını çiğnediği, çocukların zihinsel ve ruhsal yapısını bozduğunu öne sürerek, kimi ulusal televizyonlar alehine suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yayın ilkelerini hiçe sayan bir kaç ulusal televizyon için Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu (RTÜK) göreve çağıran Sezer, iddialarına 'Sihirli Annem ve Ah Kalbim adlı dizi' ile 'Benimle dans eder misin?' yarışma gerekçe gösterdi.

Adı geçen dizide aile reisi babanın sözde sihirle köpek halinde sunulduğunu ifade eden İsmail Sezer, bu filimlerde küçük yaştaki çocuklara aşk rolü yüklenildiğini ve erkeklerin kadın kılığında ekranlara çıkarak geleneksel Türk aile yapısını bozduğunu ileri sürdü.

'Dans Okulu' ismi altında ilköğretim çağındaki çocukların müstehcen bir şekilde televizyonlara çıkartıldığını açıklayan Sezer, ayrıca devlet televizyonunda misyonerlik propagandasının yapıldığı 'Gökyüzünün Hakimi' adlı yabancı filmin sık sık oynatılmasını tepki gösterdi.

Sezer, şunları söyledi: "Her gün küçükleri ve gençleri ekrana başına bağlan bu filimler babalığın manevi şahsiyetini zedeliyor. 'Aşk rolü' ile yavrularımızın saf zihinleri karıştırılıyor. 'Hayat Bilgisi' dizisinde okul müdürü rolündeki tiyatrocunun içkili sahnelerde yer alması geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilinçaltına kötü bir örnek enjekte ediyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious