BBC, Müslümanlardan özür diledi

BBC, Müslümanlardan özür diledi .6052
  • Giriş : 30.05.2009 / 14:04:00

The Daily Telegraph gazetesi editörü Moore, İngiltere Müslüman Konseyi'ni BBC yayınında suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz devlet kuruluşu BBC, geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan 'Question Time' (Soru Zamanı) konulu televizyon programına konuk olan The Daily Telegraph gazetesi editörü Charles Moore'un Irak'ta esir alınan İngilizlerle ilgili olarak İngiltere Müslüman Konseyi'ni suçlaması üzerine özür diledi.

Perşembe günü yayınlanan programda Irak'ta 5 İngilizin esir alınmasıyla ilgili tartışmaya katılan Daily Telegraph editörü Charles Moore, "Irak'ta ve Afganistan'ta esir alınan İngilizlerin serbest bırakılması için İngiltere Müslüman Konseyi bir tepki verme konusunda gönülsüz davranıyor ve yabancı masum vatandaşlara karşı yapılan cinayetleri kınamada yetersiz kalıyor. Bu konsey tam tersine bu tür şeylerin aslında güzel şeyler olduğunu düşünüyor."demişti. Bunun üzerine Müslüman Konseyi yapılan açıklamaları kınayarak BBC televizyonundan özür dilemesini talep etmişti.

Konseyden özür dilediğini yayınlayan BBC'nin açıklamasında şöyle denildi: "Question Time programı her zaman canlı ve geniş yelpazeli bir içerik taşıyor. Ancak bazen bu bireylere haksızlık yapılmasıyla da sonuçlanabiliyor. Bu seferki program da, töhmet altında bırakılan ve anında cevap hakkı olmayan bireylere karşı yapılan haksızlıklardan biri olmuştur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*