BBC'ye göre Türkiye Eurovision'da 14. olur

BBC'ye göre Türkiye Eurovision'da 14. olur.6052
  • Giriş : 24.05.2008 / 15:11:00

BBC, katılımcı 43 ülkenin her birinden birer kişiden puanlama alarak herkesi en çok etkileyen ilk 10 şarkıyı seçti. İsveç 1., İngiltere 33., Türkiye ise 14. sırada.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her ülkeden birer Eurovision izleyicisinin yaptığı tercihler puanlanıp Belgrad'da kimin kazanacağını ve kimin en dibe düşeceğini belirlemek üzere biraraya getirildi.

İsveç'in tecrübeli ve daha önce de Eurovision kazanmış şarkıcısı Charlotte Perelli Hero adlı şarkısıyla rahatça birinci olurken onu Ukrayna ve İsviçre izledi. Türkiye 14., İngiltere ise 33. oldu.

İkinci Ukrayna'nın hareketli şarkısı Shady Lady'yi ülkenin en tanınmış ses sanatçılarından Ani Lorak ya da sahne adıyla Karolina söylüyor.

Eurovision 2008: BBC ilk 10'u
1. İsveç
2. Ukrayna
3. İsviçre
4. Sırbistan
5. Rusya
6. Portekiz
7. Ermenistan
8. İzlanda
9. Norveç
10.Yunanistan

İsviçre'nin Era Stupendo (Harikaydı) adlı şarkısı ise yumuşak bir piyano ezgisiyle başlayıp üçüncü dakikasında adeta patlıyor.

Seslendiren, İsviçre'nin İtalyan bölgesinde iyi tanınmış bir şarkısı olan Paolo Meneguzzi. Meneguzzi Eurovision'un öncülü sayılan San Remo şarkı yarışmasına da katılmıştı.

Bu sonuçlar Belgrad'daki yarışmanın sonuçlarıyla karşılaştırılacak ve bizim izleyicilerimizin vardığı yargının gerçek sonuca ne kadar yaklaştığı değerlendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious