BBP, Hayal'e değil ailesine yardım yapmış

BBP, Hayal'e değil ailesine yardım yapmış.7111
  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan, Hrant Dink suikastının azmettiricisi Yasin Hayal’a para yardımı yapmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisinin iş adamı olduğu için inançları gereği her malının zekatını Trabzon’da ihtiyaç sahiplerine verdiğini bildiren Cihan, bazı yayın organlarında çıkan "Yaşar Cihan, Yasin Hayal’i hapishanede ziyaret ederek para yardımında bulundu" iddialarının yalan olduğunu söyledi.

Nisan ayı içinde yapılacak BBP Büyük Kurultay öncesi Antalya’nın Manavgat ilçesi Side Beldesi Silence Resort Park Otel’de 4 sürecek ’Şimdi Büyük Birlik Olma Zamanı’ programına katılan Yaşar Cihan, konunun detayı ile ilgili Trabzon’a dönmesinin ardından 13 Şubat tarihinde detaylı basın toplanstısı yapacağını bildirdi.

Cihan, "Dört yıl önce yardıma muhtaç aileye yapılan para ve gıda yardımının basına bu tür yansımasına üzüldüm. Ben bir iş adamıyım, elimden geldiği müddetçe herkese yardım etmeye devam edeceğim. Hayal ailesine, 4 yıl önce yaptığım yardımının cinayet sanığı üzerinden partimle ilişkilendirilmesine bir anlam veremedim. Bu tür haberler yargının seyrini değiştirmeye yöneliktir. Yargının seyrini değiştirmeye çalışanlarla yargı önünde hesaplaşağız." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious