BBP, Trabzon'a heyet gönderdi

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Trabzon'a heyet gönderdiklerini açıkladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Yazıcıoğlu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu ileri sürülen Yasin Hayal'e cezaevinde kaldığı dönemde BBP'nin bin YTL para yardımı yaptığı iddialarından sonra Yargıtay'ın inceleme başlattığına ilişkin medyaya yansıyan haberleri değerlendirdi.

Yazıcıoğlu, bu konuya ilişkin kendilerine ulaşan herhangi bir resmi bilginin olmadığını belirterek, "Eski savcı BBP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Köse, Emniyet eski Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Başkan Yardımcımız Ertuğrul Ogan'ı Trabzon'da inceleme yapmak üzere görevlendirdim. Bütün yönleriyle bir araştırma yaptırıyoruz, biz kendimiz olayı inceliyoruz. Partinin içine bir sızma olduğu anlaşılıyor. Bir takım komplolarla karşı karşıya olduğumuz açıkça görülüyor. Alperen Ocakları'nın da böyle bir çalışma yaptığını öğrendim" şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu, BBP'nin hirbir zaman kanunlardan sapmadığını ve her türlü faaliyetlerini hukuk içinde yaptığını ifade etti. BBP'nin milli hassasiyeti olan, milli refleksi yüksek bir parti olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, "Biz basın toplantısı, protesto gösterileri, miting ve yürüyüşler yaparız. Tartışırız, eleştiririz ama şiddet kullanmayız." dedi.

BBP'ye katılımların sürdüğünü kaydeden Yazıcıoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: "BBP bu olayla gündeme gelmiş değildir. BBP büyüyen, gelişen ve şu anda Türkiye'nin en fazla büyüme trendi gösteren siyasi partisidir. 'Şimdi Büyük Birlik Zamanıdır' dedik, ciddi anlamda partimize katılımlar başladı. Tüm illerimizde katılım törenleri yaparken, bir anda Trabzon meselesi ile partimiz gündeme taşınmış oldu. Anlaşılıyor ki, BBP'nin büyümesinden rahatsızlık duyanlar var. Olacak bunlar. Önemli olan yargısız infaz yapılmamasıdır. Soruşturmanın gizliliği esasları ihlal edilerek, 3-4 yıl önceki olayları yeniymiş gibi göstererek, sanki BBP'nin karar organlarının iradesiyle partinin kasasından doğrudan suçluya verilmiş bir para varmış gibi takdim edilmesi ahlaki ve hukuki değildir. Bu, basın ahlakına da uygun değildir. Bunlardan bir haber kirliliği oluşturarak nereye varmak istiyorlar, onu göreceğiz. Derin devlet tartışması başlamışken, derin millet tartışması da oluşturmak için BBP'yi de işin içine kattılar. Biz milletin ta kendisiyiz. Yasalar çerçevesinde milletimizin duygularını, tepkilerini ifade etmeye, milletimizin göstermesi gereken refleksleri göstermeye devam edeceğiz. Şiddete 'hayır' ama milletin reflekslerini temsil etmeye 'evet' diyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious