BBP: Başer istifa etmelidir

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, ''Başbakan, Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer'in görevine son vermeli ya da Başer istifa etmelidir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, PKK konusunda ABD ile bir terör koordinatörlüğü kurulması konusunda yaptığı anlaşmanın tam bir fiyasko olduğunu'' ileri sürdü. ''Başbakan, Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Emekli Orgeneral Edip Başer'in görevine son vermeli ya da Başer istifa etmelidir'' diyen Özdağ, Türkiye'nin, PKK ile kendi hür iradesi ile mücadele etmesi gerektiğini ifade etti.Özdağ, şu görüşlere yer verdi:

''Terörü başka devletlere havale etmeyiniz. Şimdi de şöyle mi diyeceğiz; 'Ekonomi IMF'ye ve Dünya Bankasına, iç işlerimizi AB'ye, dışişlerimiz, terörle mücadele ve Türkiye'nin geleceği de ABD'ye havale edilmiştir.' Ayıptır, Türkiye'yi yönetenler bilsinler ki, Türkiye'nin geleceği Türkler'e aittir. Türkiye'nin güvenliği, ABD ve onun uşakları Talabani ve Barzani'nin insafına terk edilemez.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious