BBP Başkanı Yazıcıoğlu'ndan CHP'ye ağır eleştiriler

BBP Başkanı Yazıcıoğlu'ndan CHP'ye ağır eleştiriler.10686
  • Giriş : 31.05.2008 / 15:27:00
  • Güncelleme : 31.05.2008 / 15:32:26

Yazıcıoğlu, CHP'nin halktan kopuk, özgürlük karşıtı bir parti olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin, Bitlis'te düzenlediği mitinge katılmak üzere uçakla Van'a gelen Yazıcıoğlu, Ferit Melen Havaalanı salonunda basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'nin yıllardır yapay gündemlerle meşgul edildiğini ve asıl problemlerin unutulduğunu belirten Yazıcıoğlu, ülkenin asıl gündemini güvenlik, özgürlük ve refah konuları oluşturması gerekirken, yıllardır ülkeyi yöneten iktidarların bu sorunlara eğilmediğini öne sürdü.

Yazıcıoğlu, AK Parti iktidarının da sorunları çözmek yerine gerilimin bir parçası haline geldiğini iddia ederek şöyle konuştu:

''Türkiye'nin birçok yerinde olduğu gibi Van'da da işsizlik sorunu var. Bu sorunun yatırım ve üretim programlarıyla çözülmesi lazım. Bunu yapabilmek için de güvenlik, özgürlük sorununun halledilmiş olması gerekir. Dağların, ovaların verimli, ekilebilir hale gelmesi, yaylalarda hayvancılığın geliştirilmesi, sağlam bir güvenlik bağlantısıyla gerçekleştirilebilir. Birinci önceliği güvenliğe vermek zorundayız. Terörle mücadelede Kürt, Türkmen, Arap, Yörük demeden bu gemide olan herkes kucaklaşmalı, şiddete, teröre karşı durmalıdır.''

Ülkeyi refaha kavuşturacak kişilerin öncelikle siyasetçiler olduğunu bildiren Yazıcıoğlu, iktidar partilerinin dün olduğu gibi bugün de sorunların çözümüne yeterli hassasiyeti göstermediğini savundu.

-''CHP, OLDU BİTTİ CHP'DİR''-

Bir gazetecinin, ''CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın ve partinin son günlerdeki açıklamalarını nasıl karşılıyorsunuz'' sorusu üzerine Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''CHP'nin ilk ve son diye bir ayrımı söz konusu değildir. CHP, oldu bitti CHP'dir. CHP, halktan kopuk ve sadece devlet erkinin imkanlarını kullanarak siyaset yapmaya alışmış, özgürlük karşıtı bir partidir. Bu maalesef hiçbir zaman değişmedi. Türkiye'de yasa dışı takip ve dinleme yöntemleri uzun zamandır var. Önceki dönemlerde de yapıldı, bu dönemde de yapılıyor olabilir. Ancak sayın Önder Sav'ın odasının uzaktan dinlenmesi farklı bir boyuta ulaştı. Bunun mahkeme tarafından detaylı bir şekilde çözülmesi gerekiyor.''

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, basın toplantısının ardından beraberindeki Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Destici, Hakkı Öznur, Genel Sekreter Yalçın Topçu, Kadın Kolları Genel Başkanı Firuze Tanrıkulu ve partililerle birlikte kara yoluyla Bitlis'ie hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious