BBP: Başörtülü CHP'li anormal değil

BBP: Başörtülü CHP'li anormal değil.10785
  • Giriş : 19.11.2008 / 14:13:00

Yazıcıoğlu, başörtülü kadınların CHP'ye üye olarak kabul edilmelerini anormal bulmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, TMSF'ye devredilen Toprak Holding'e ait fabrikalarda çalışan işçilerin biran önce paralarının ödenmesini istedi.

Yazıcıoğlu, TBMM'de, Eskişehir'den gelen ve Toprak Holding bünyesinde çalışan bir grup işçi ile basın toplantısı düzenledi.

TMSF'nin, büyük alacakların peşinde olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, Eskişehir'deki Toprak Holding'e ait fabrikalarda çalışan yaklaşık bin kişinin 8 aydan bu yana maaşlarını alamadığını söyledi. Yazıcıoğlu, bu insanların çok mağdur olduğunu, bunlarla beraber ailelerinin ve çevre esnafının da sıkıntı çektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''TMSF yöneticileri ve ilgili bakanlıkla irtibata geçeceğim. Bu fabrikalar buharlaşmadı, hala orada duruyor. Öncelik; işçilerin alacaklarından ve emeklerinden yana olmalıdır. TMSF'yi biran önce çalışanların haklarını vermeye davet ediyorum.''

İşçiler adına konuşan Nafiz Turan ise 3 bayramdır paralarını alamadıklarını, bu bayrama da parasız girmek istemediklerini söyledi. Turan, işçilerin yaklaşık 1 milyon 800 bin YTL alacağının bulunduğunu ifade etti.

Gazetecilerin, başörtülü kadınların CHP'ye üye olarak kabul edilmelerini nasıl değerlendirdiğini sormaları üzerine Yazıcıoğlu, ''Hayırlı olsun. Bu ülkede kim nasıl yaşıyor ve inanıyorsa herkesi öyle kabul etmek, siyasetin en başta gelen görevi olması gerek. Anormal bir davranış olarak bulmuyorum. Normal şartlarda haber değeri bile olmaması lazım. CHP bunu yaptığı için orijinal bulundu. Herkesi Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bireyi olarak kabul etmeliyiz. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Bunu faydalı ve olumlu bir açılım olarak görüyorum'' dedi.

Yazıcıoğlu, ayrıca, konunun daha önce CHP tarafından anayasal bir sorun hale getirildiği için medya tarafından kullanıldığını kaydetti.

BBP lideri Yazıcıoğlu, MHP İstanbul Milletvekili Gündüz Suphi Aktan'ın hayatını kaybetmesinden derin bir üzüntü duyduğunu belirterek, ailesine ve MHP'ye başsağlığı dileğinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*