BBP: Çılgın bir saldırının hedefiyiz

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

BBP’de, Türk milliyetçiliğine ve BBP’ye karşı kötü niyetli saldırıların olduğu savunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi(BBP), Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti zanlılarıyla BBP’liler arasındaki ilişkileri ortaya koyan haberlere, "Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, Türk milliyetçiliğine ve partimize karşı kötü niyetli bir planın uygulaması olan şuursuz ve çılgın bir saldırı başladı" diye tepki gösterdi.

BBP’nin Antalya’da parti ve teşkilat yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği 4 günlük kampın ardından bir sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede, "Türkiye’nin üniter ve milli devlet yapısının sürdürmenin yolu Türk Milliyetçiliğidir. Türk milliyetçiliği Türkiye Cumhuriyeti’nin temel harcıdır,onun kurucu unsurudur. Biz Türk milliyetçiliğinin, Türklük bilinci ve İslam inancı ile yüksek Türk kültürü esaslarında oluştuğuna inanırız. Kendisini Türklüğe bağlı hisseden herkesi Türk olarak biliriz" ifadelerine yer verildi.

Bildirgede Dink cinayeti zanlıları ile BBP’liler arasındaki ilişkilerle ilgili haberlere de şöyle tepki verildi:

"son günlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına , Türk Milliyetçiliğine ve partimize karşı yapılan saldırıları kötü niyetli bir planın uygulamaları olarak görüyoruz. Amaçları, Türkiye’yi temel değerlerinden kopararak, vatani ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün bozulmasının yolunu açmaktır. Bu şuursuzca, çılgınca saldırılara Başbakan’ın da katılmasını; milli kültürümüzü, milliyetçiliğimizi ve milli devletimizi yıpratmayı hedef almasını son derece tehlikeli bir süreç olarak görüyoruz."

Bildirgede, "Kıbrıs’ın elde çıkarılmasının yolunu açan, üniter milli devlet yapısını bozmayı hedefleyen, etnik bölücülüğü, kültürel ayrışımı esas alan, milli güvenliği tehlikeye sokan" AB’ye giriş sürecinin durdurulması çağrısı yapıldı.

BBP’NİN İSTEDİĞİ CUMHURBAŞKANI

BBP’nin Cumhurbaşkanının halkın seçmesini savunduğu ancak buna yönelik değişimin gerçekleştirilmediği belirtilen bildirgede, "Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimini, toplumun huzurunu bozacak ve derin çatışmalara yol açabilecek bir duruma getirmeyi sakıncalı buluyoruz. Çözüm, TBMM’since bulunmalı;halkımızın manevi değerlerine, demokrasiye ve cumhuriyet kazanımlarımıza uygun, temsil yeteneği yüksek bir kişi seçilmelidir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious