BBP: Dink suikastını Batılılar azmettirdi

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e yapılan suikasta azmettirenin, “Batılılar” olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özbaş, partisinin il teşkilatını ziyaret için geldiği Adana'da düzenlediği basın toplantısında, son günlerde bazı kesimlerin, Dink'in öldürülmesini bahane ederek, Türk milletine karşı içlerinde biriktirdikleri “zehiri” ortaya çıkardıklarını önesürdü.

Asırlar boyunca Batılı devletlerin Türkiye coğrafyasında çeşitli emeller peşinde koştuğunu savunan Özbaş, “Bugün de aynı oyun oynanmaktadır. Şiddetle kınadığımız Dink cinayetinin arkasındaki sır perdesinin bağımsız yargı organlarınca aydınlatılacağına inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Ancak bu ve benzeri terör eylemlerinin arkasındaki esas güç, azmettiren, AB müktesebatını Türkiye'ye uyarlatan batılılardır” dedi.

“Yıllardan beri şuursuz bir şekilde AB müktesebatını monte etmeye çalışan siyasetçiler ve sözde aydınlar, işlenen cinayetler, kapkaçlar, yolsuzluklar, toprakların yabancılara peşkeş çekilmesi ve şehitlerden birinci derece sorumludur” diyen Özbaş, “BBP'yi ve genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu suçlayanlar, gelecekte millete yaptıklarından dolayı hesap verecektir” dedi.

Özbaş, bir soru üzerine, Batılı devletlerin, Anayasanın 301'inci maddesinin kendi isteklerine göre değiştirilmesini istediğini ifade ederek, “(Ermeni soykırımı yoktur) demek suç ama Türklüğe hakaret serbest olacak. Bu kabul edilemez. Türk devleti, kendisini koruyan hükümleri 84 yıldır Anayasasına almıştır. Bu hükümleri bundan sonra da koruyacaktır” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious