BBP: Enkazı yerinden kaldırmayın

BBP: Enkazı yerinden kaldırmayın.12821
  • Giriş : 02.04.2009 / 17:34:00
  • Güncelleme : 02.04.2009 / 18:08:28

Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasını araştırmak üzere Amerika ve Almanya'dan uzman ekip gelecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını Ulaştırma Bakanlığı'na ait ekipler araştıracak. BBP yetkilileri de kazanın üzerindeki sis perdesini aralamak için Amerika ve Almanya'dan helikopter kazalarında uzman bir ekibi Türkiye'ye getiriyor. Ekibin hafta sonuna kadar Türkiye'de olması bekleniyor.

BBP yetkililerinin İçişleri Bakanlığı'ndan talep ettiği helikopter enkazının yerinden kaldırılmaması yönündeki talepleri de kabul edildi.

***

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından helikopterin Kahramanmaraş'ta düşmesinin bir kaza olup olmadığı konuşulmaya başlandı. BBP Genel Merkezi'nde olayı araştırmak üzere bir komisyon kurulurken, partililer Yazıcıoğlu'nun ölümünün bir kaza olmadığı yönünde kesine yakın bir kanaate sahip.

BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, kamuoyunda Yazıcıoğlu'nun vefatıyla ilgili soru işaretlerinin kendilerinde de var olduğunu söyledi.

CİHAN'a konuşan Bozok, kazanın duyulmasının ardından yaşanan bilgi kirliliğine ve şüphe oluşturacak ipuçlarına dikkat çekerek, "Bazı şeyleri birleştirdiğiniz zaman, ister istemez şüpheye kapılıyor insanlarımız. Sokağa çıktığınızda olayla ilgili kasıt arıyorlar. Biz de kasıt arıyoruz." dedi.

BBP'nin merhum lideri Yazıcıoğlu'nun son yıllarda geçirdiği kazalara dikkat çeken Hasan Hüseyin Bozok, "O kadar kaza tesadüf mü, değil gibi geliyor." sözleriyle tüm camianın genel başkanlarının hayatına kast edildiği yönündeki kanaatine tercüman oldu.

Genel Merkez'de BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu başkanlığında bir araştırma heyeti oluşturulduğunu belirten Bozok, şöyle konuştu: "Bazı şeyleri söylemek için erken. Genel merkezimizde büyüklerimiz sürekli toplantı halindeler. Büyüklerimiz araştırma heyeti tertip ettiler. En kısa zamanda net bir açıklama genel merkezimizden kamuoyuna duyurulacak. Kasıt var mı, suikast mı değil mi, bir an önce yapılmasını bekliyoruz, yapılacak inşallah."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*