BBP Erzurum'da aday çıkaramadı!

BBP Erzurum'da aday çıkaramadı!.7004
  • Giriş : 08.02.2009 / 16:45:00

BBP, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösteremedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bütçelerinin yetersizliğinden dolayı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösteremediklerine söyledi.

Yazıcıoğlu, seçim çalışmaları için geldiği Erzurum'da bazı ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Konuşmasında AK Parti hükümetine yüklenen Yazıcıoğlu, yerel seçimlerde kendilerine bütçe ayrılmamasını adaletsizlik olarak nitelendirdi.

Şehit ailelerine, yetime, köylüye, emekliye bütçe yardımı yapılması konusunda projeler hazırladıklarını ve Meclis'e taşıdıklarını ifade eden Yazıcıoğlu, ama bunu kabul ettiremediklerini, gerekçe olarak da kendilerine, bütçe dengesinin bozulacağının gösterildiğini dile getirdi.

Buna rağmen seçim kampanyaları için AK Parti'ye 100, Cumhuriyet Halk Partisi'ne 70, Milliyetçi Hareket Partisi'ne 40 milyon TL ayrıldığını hatırlatan Yazıcıoğlu, "Bunlar bütçenin dengesini bozmuyor mu?" diye sordu.

BBP İl Teşkilat Başkanı Hüseyin Faruk Şahin ise, bazı ilçe ve beldelerdeki belediye başkan adaylarını tanıttı.

BBP Palandöken'de Ünal Kırmacı'yı, Pasinler'de Ümit Kızılkaya'yı, Horasan'da Ahmet Aydın'ı, İspir'de Mecit Altan'ı, İspir- Çamlıkaya'da Şükran Ünal'ı, Çat'da Mehmet Polat'ı, Çat-Yavi'de Abdulhaluk Yılmaz'ı, Aşkale-Yeniköy'de Abdulkadir Coşkun, Narman-Şekerli Celalettin Musul, Aşkale-Kandilli'de Besim Pabucci'yi aday gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*