BBP Filistin için barış gücü istedi

BBP Filistin için barış gücü istedi.7004
  • Giriş : 04.01.2009 / 16:01:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici, ''İslam ülkelerinin, birlik halinde BM ve ABD'ye baskı yaparak, mutlaka öncelik Gazze'de olmak üzere Filistin'e 'Barış Gücü' konuşlandırılmasını istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Destici, partisinin Bursa il binasında düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye saldırısını lanetlediğini söyledi.

Bölgeyle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimlerini olumlu bulduklarını ifade eden Destici, ancak Başbakan Erdoğan'ın yaptığı gezilerden hiçbir netice çıkmadığını savundu.

''İsrail ne yaparsa yapsın hep savunma amaçlı, İslam ülkeleri yaparsa saldırı amaçlı yaptığı söyleniyor'' diyen Destici, konuşmasına şöyle devam etti:

''İslam ülkelerinin, birlik halinde BM ve ABD'ye baskı yaparak, mutlaka öncelik Gazze'de olmak üzere Filistin'e 'Barış Gücü' konuşlandırılmasını istiyoruz. İkinci olarak İsrail bu saldırıyı durdurana, ateşkes ilan edene kadar, bütün ilişkilerin dondurulmasını istiyoruz. Ne yazık ki bugüne kadar bunlar sözde kaldı. İsrail, bildiğini okumaya devam etti ve ABD'yi arkasına alarak, bu vahşeti uyguluyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*