BBP G.Başkanı Yazıcıoğlu, Filistin elçiliğini ziyaret etti

BBP G.Başkanı Yazıcıoğlu, Filistin elçiliğini ziyaret etti.10686
  • Giriş : 04.03.2008 / 21:05:00
  • Güncelleme : 04.03.2008 / 20:32:48

Yazıcıoğlu, ''İsrail'in yaptığı katliamdır, terördür, iğrenerek kınıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nebil Maruf'u, büyükelçilik binasında ziyaret etti.

Yazıcıoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, partisinin dün akşam yapılan Başkanlık Divanı toplantısında, İsrail'i kınama ve telin kararı aldıklarını belirterek, ziyareti de bu amaçla gerçekleştirdiğini söyledi.

''İsrail, ağır silahlarla silahsız bir halkın üzerine ölüm kusuyor'' diyen Yazıcıoğlu, İsrail'in soykırım amaçlı terör yaptığını savundu. Yazıcıoğlu, insan hakları savunucuları ve BM'nin, yaşananlara seyirci kalmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, ''İsrail'in yaptığı katliamdır, terördür, iğrenerek kınıyoruz. Türkiye olarak hem dualarımızla hem de maddi desteklerimizle Filistin halkının arkasındayız'' diye konuştu.

Büyükelçi Nebil Maruf ise Türkiye'nin, Filistin ile ilgili konularda cesur açıklamalar yaptığını belirterek, bundan mutluluk duyduklarını ve takdir ettiklerini söyledi. Filistin'in var olma savaşında Türkiye'nin desteğinin önemine işaret eden Maruf, özgürlük mücadelesine Türkiye'nin desteği ile devam ettiklerini ifade etti.

Filistin halkına sürekli saldırı yapıldığını, saldırılarda kadınların ve çocukların öldürüldüğünü, altyapı sistemlerinin çöktüğünü, elektrik ve suların kesildiğini anlatan Maruf, ''Filistin'de son yaşananlarla ilgili BM'de bir karar bile çıkmadı, haksızlık yapılıyor'' dedi.

-''BEBEKLER, HAMAS MİLİTANI MI?''-

Maruf, bir gazetecinin ''İsrail, saldırılarda sivillerin de öldüğünü ancak yüzde 90 oranında Hamas militanlarının yok edildiğini açıkladı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu, ''Sizler basın mensubusunuz, görüntüleri siz de görüyorsunuz'' diye yanıtladı. İsrail'in açıklamalarının gerçekleri yansıtmadığını belirten Maruf, ''Gazze'deki saldırı sadece Hamas'a değil, bir gruba değil, tüm Filistin halkına yapılmıştır'' diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu da ''Beşikteki bebekler, Hamas militanı mı?'' diye sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious