BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu Şırnak'ta

  • Giriş : 24.10.2007 / 10:00:00

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yazıcıoğlu, "Emperyalizmin her türlü bölme faaliyetlerine karşı birlik ve beraberlik içinde, şiddet ve terörden uzak, kardeşçe yaşanmasını arzu ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu beraberinde Genel Sekreter Yalçın Topçu, Başkan Yardımcıları Metin Gündoğdu, Mehmet Karabacak, Üzeyir Tunç, Hakkı Öznur ve Remzi Çayır ile Şırnak"a geldi.

Vali Yardımcısı Mümin Öztürk ile görüşen Yazıcıoğlu burada yaptığı açıklamada, ülkenin her köşesini, her karış toprağını kutsal ve bu vatan toprakları üzerinde yaşayan her vatandaşı kardeş olarak gördüklerini söyledi.
Birlik ve beraberlik içinde yaşamayı istediklerini kaydeden Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Emperyalizmin her türlü bölme faaliyetlerine karşı birlik ve beraberlik içinde şiddet ve terörden uzak, kardeşçe yaşanmasını arzu ediyoruz.

Gerek özel sektörümüzün gerekse devletimizin yapacağı yatırımlarla işsizliğe çare bulunmasını istiyoruz. Önce huzurun olması gerekiyor, terörün olmaması. Terörün ve şiddetin olduğu bir yerde yatırım yapmak ve işsizliği, yoksulluğu ortadan kaldırmak mümkün değil. Burada ilk önce huzuru ve birlik beraberliğimizi sağlamalıyız." İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek Emniyet Müdür Yardımcısı Hikmet Özmen ile de görüşen Yazıcıoğlu ve beraberindekiler daha sonra, bir süre önce Tunceli"nin Pülümür ilçesinde oğlu şehit olan Yusuf Yalçın evine taziye ziyaretinde bulundu.

Yazıcıoğlu ve beraberindekiler Şırnak"ta esnaf ve gençlerle de görüştü.

Esnaf ve vatandaşlar Yazıcıoğlu"ndan üniversite kurulmasını ve işsizliğe çözüm bulunmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious