BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Sivas'ta

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, Sivas'ta.10792
  • Giriş : 29.06.2008 / 20:30:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Gerçekten demokrasinin yaşadığını görmek, sandıktan çıkana saygı duyulduğunu görmek istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha sonra Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası Konferans Salonu'nda vatandaşlar ve partililere hitaben konuşma yapan Yazıcıoğlu, Türkiye siyasetinin ''karışık bir siyaset'' olduğunu savundu.

Bundan 10 ay önce bir seçim yapıldığını ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Seçimler çok kısa zaman önce yapılmasına rağmen bugün yine seçim konusu görüşülmektedir. Maalesef sandıktan çıkana saygı gösterilmediği gibi sandıktan çıkan ise bunun hakkını vermemektedir. Çünkü sandıktan çıkan iktidar partisinin, ilk olarak 12 Eylül rejiminin bizlere dayattığı anayasayı değiştirmesi gerekmektedir.''

Siyasal Partiler Yasası'nın çıkarılması gerektiğini belirten Yazıcıoğlu, ''Terör örgütünü destekleyen partilerin kapatılması lazım. Fikirden ve siyasi düşüncesinden dolayı bir partinin kapatılmaması gerekir. Bu gibi partilerin cezasını ise halk verecektir'' diye konuştu.

Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Ve gerçekten demokrasinin yaşadığını görmek, sandıktan çıkana saygı duyulduğunu görmek istiyoruz. Meclis, başörtüsüyle ilgili bir karar verdi, ama Anayasa Mahkemesi bunu bozdu. Ben şimdi kendi kendime düşünüyorum. Niye ben siyaset yapıyorum diye. Ben, bu milletin kaderini değiştirmek için siyaset yapıyorum. Halkın yüzde 47 oyunu alan bir partinin değil, CHP'nin dediği olacak. Var mı böyle birşey? Milletin yüzde 80'inin istediği bir yasayı meclis çıkaracak, Anayasa Mahkemesi'nden 11 kişi 'hayır' deyince, mecliste bulunan 411 milletvekili tarafından çıkarılan yasanın hiçbir değeri kalmayacak. Böyle bir demokrasi olmaz. Böyle bir hukuk olmaz. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious