BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu: Teröristle pazarlık yapılmaz

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu: Teröristle pazarlık yapılmaz.14111
  • Giriş : 16.12.2007 / 04:11:00
  • Güncelleme : 16.12.2007 / 00:45:18

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu: "Teröristle pazarlık yaparak terörizm önlenemez'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yazıcıoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Mecidiyeköy Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin her köşesinde yaşayan insanları, eline silah almadığı ve şiddete başvurmadığı müddetçe ''mübarek'' gördüklerini belirten Yazıcıoğlu, ''Hiçbir aşiret, mezhep ve etnik köken aramadan kucaklıyoruz. Her birini kardeş sayıyoruz ve onların birliğini, beraberliğini, kardeşliğini pekiştirmek için mücadele veriyoruz'' diye konuştu.

Yazıcıoğlu, devletin hukukuyla var olmasını savunduklarını ifade ederek, o yüzden ''derin ya da düz devlet'' ayrımını reddettiklerini, sadece Türk Milletini ilimde, fende ve her alanda hukukuyla ayakta tutacak, milleti hukukuyla bir arada tutan, her vatandaşına aynı değerde, eşit mesafede duran bir hukuk devleti anlayışını tanıdıklarını söyledi.

Sınır ötesi operasyon konusuna da değinen Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:''Biz millet olarak ayrıştırmanın değil, birleştirmenin adresiyiz. Onun için Meclis'te sınır ötesi operasyon istedik. Sınır ötesi operasyon dediğimiz bir toprak işgali değil, tam tersine bu coğrafyadaki insanları kansız, kinsiz, nefretsiz olarak bir arada tutmak için, aramıza sokulan fitneyi ortadan kaldırmak için yapılacaktı. Terörün yarattığı tahribatın bedelini hala ödediğimiz için sınır ötesi operasyon istedik.''

Yazıcıoğlu, terörle mücadele için öncelikle ekonomik ve sosyal tedbirlerin alınması gerektiğini kaydederek, ''Terörle mücadele için psikolojik harbin gerekleri derhal yerine getirilmeli, Terörle Mücadele Yasası değiştirilmeli, idam yeniden getirilmeli, iyi istihbarat geliştirilmeli ve bu istihbaratı anında değerlendiren özel timler kurulmalı'' şeklinde konuştu.

''Son günlerde bir af yasasının gündeme getirilmeye çalışıldığını'' ifade eden Yazıcıoğlu, ''devlete kurşun sıkanlara değil, okumak isteyen öğrencilere af istediklerini'' söyledi.

Yazıcıoğlu, teröristlerin, silahlarını bırakarak, devletin şefkatli kollarına gelip teslim olması gerektiğini belirterek, ''Eşkıyaya sadece 'teslim ol' çağrısı yapılır. Teröristle pazarlık yapılamaz. Teröristi okşayarak, pazarlık yaparak terörizm önlenemez'' dedi.

FAZIL SAY'IN AÇIKLAMALARI

Yazıcıoğlu, gazetecilerin, sanatçı Fazıl Say'ın açıklamalarına ilişkin soruları üzerine de ''Sanatçıysan, sanatçı olarak kal. Sanatını seviyoruz. İçinden çıktığın toplumun değerleriyle çatışıyorsun. Ödül almak isteyen, yurt dışında Türkiye ve İslam'a hakaret ediyor. Bunu üzüntüyle karşılıyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious