BBP: İdam geri getirilsin

BBP: İdam geri getirilsin .6247
  • Giriş : 25.09.2007 / 23:38:00
  • Güncelleme : 25.09.2007 / 23:42:03

BBP: Bazı konularda idamın geri getirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, 9 yaşına kadar olan çocukların ırzına geçme ve öldürme ile vatana ihanet suçunu işleyenler için idam cezasını geri getirmeyi istediklerini belirtti.
Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni Anayasanın hazırlanmasında ''yanlış yol izlendiği'' görüşünü savunarak, ''yeni Anayasanın görüşlere göre değil, Türk milletinin değerlerine göre hazırlanması gerektiğini'' ifade etti.
Hükümetin yeni Anayasa taslağını hazırlarken toplumsal birlikteliği sağlayıcı hareket etmesi gerektiğini belirten Gündoğdu, ''Ülkemizin acilen sivil ve milleti kucaklayıcı, toplumsal huzuru sağlayan bir Anayasaya ihtiyacı vardır'' görüşünü dile getirdi.
''Türk Milleti'nin değerlerinin hiçe sayıldığı bir Anayasa kabul edilemez'' diyen Gündoğdu, ''yeni Anayasa ile üniversitelerde başörtüsü probleminin çözülmesi gerektiğini'' ifade etti. Gündoğdu, açıklamasında, ''Sayın Teziç'in üniversitelerin sıkıntılarıyla ve eğitim kalitesiyle ilgilenmesi gerekirken, milletin değerleriyle uğraşması toplumda huzursuzluk yaratmakta ve milleti germektedir'' ifadesine yer verdi.
Gündoğdu, YÖK'ün yeni Anayasayla tamamen kaldırılması gerektiğini savundu.
Metin Gündoğdu, 9 yaşına kadar olan çocukların ırzına geçme ve öldürme ile vatana ihanet suçunu işleyenler için idam cezasını geri getirmeyi istediklerini belirtti.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious