BBP: İsrail ile ilişkiler kesilmeli

BBP: İsrail ile ilişkiler kesilmeli.10785
  • Giriş : 02.01.2009 / 11:27:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici, İsrail ile siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin bir an önce kesilmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Destici, BBP Eskişehir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar nedeniyle yeni yıla üzüntülü girdiklerini belirterek, hayatını kaybedenlerin sayısının 400'ü geçtiğini kaydetti.

Saldırıları nefretle kınadıklarını ifade eden Destici, şöyle konuştu:

''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki girişimlerini olumlu karşılıyoruz, ancak, bunun yeterli olmadığını düşünüyoruz. Tüm İslam alemi bir karar etrafında birleşip İsrail ve onu destekleyenlere karşı net bir tutum içine girmesi lazım. İsrail ile siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler bir an önce kesilmelidir. Bütün İslam alemi bunu aynı anda uygulamalıdır. Birleşmiş Milletler ve İslam Konferansı Örgütü bir an önce toplanıp acil eylem planına geçmelidir. Bu vahşetin durdurulmasını tüm dünyadan bekliyoruz. Sözde medeni dünyanın yöneticileri bu olayı golf oynayarak ve yılbaşı kutlayarak seyrediyorlar. Bundan insanlık adına utanç duyuyoruz.''

Destici, yerel seçim çalışmaları ve aday belirleme sürecinin devam ettiğini de belirterek, BBP'nin dürüst ve şeffaf belediyecilik yaptığını söyledi.

Günyüzü'nde başarılı belediyecilik örneği verdiklerini ifade eden Destici, ''Günyüzü'nde yeniden Kadir Kılınçal'ı, Alpu'da İhsan Ceran'ı aday göstereceğiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*