BBP İstanbul adayından Hodri Meydan!

BBP İstanbul adayından Hodri Meydan!.29969
  • Giriş : 01.03.2009 / 12:30:00
  • Güncelleme : 01.03.2009 / 12:08:38

Büyük Birlik Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cevdet Tellioğlu 'Hodri Meydan' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Cevdet Tellioğlu; “Biz işsizliğe çözüm bulduk; çözemeyen istifa etsin!.. BüyükAile çözümlerini; siyasetçi, belediyeci, akademisyen ve gazetecilerle; televizyonlarda, halkın gözü önünde tartışmak için davet bekliyorum. “Diğerleri”ni konuşmaya gerek olup olmadığına, halk karar versin... Hodri meydan!” diyerek çağrıda bulundu.

Belediyede görev yaptığı dönemde; halk dostu “Beyaz Masa” projesiyle İstanbullular'ın sorunlarını çözen; başlattığı “Beyaz Örtü” uygulamasıyla, sokakta yaşayan insanların donmaktan kurtarılmasını sağlayan; “Tek Kart Sistemi”yle SSK'lıların derdine çözüm bulan Cevdet Tellioğlu; “Geçmişte ürettiğimiz projelerin gerçekleştirilmesinin hayal olduğunu söylemişlerdi ama biz çalıştık ve gerçekleştirdik. Şimdiyse; onların hayal bile edemediklerini gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Tellioğlu'nun mimarı olduğu BüyükAile Yerel Yönetim Modeli'yle; 
- İşsizlik sona erecek. 
- Üretim ve ekonomik canlanacak. 
- Küçük üretici; doğduğu yerde doyabilecek. 
- Büyük sanayici, sermaye desteğiyle girişimde bulunacak ve halkla ortak olarak kazanacak.

Devrim niteliğindeki BüyükAile Modeli'nden bazı başlıklar: 
- Şehir Enstitülerinde Uzmanlar Yetişecek…
Şehir enstitülerinde, uluslararası projelerde çalışabilecek nitelikte bilişim uzmanları yetiştirilecek. Gençlerimiz; krizlere rağmen büyümenin sürdüğü dünya bilişim sektöründe yerlerini alacaklar. Şehir enstitüleri; üretime yönelik eğitimlerle, istihdam projelerini destekleyecek. 
- İsteyen Herkese, Tam veya Yarı Zamanlı İş İmkanı Sağlanacak…
Üretime katılmak isteyen herkese; şehir enstitülerinde eğitim verilecek ve tam/yarı zamanlı iş fırsatları sağlanacak. Vatandaşlar, “Üretim Peronları”nda bir arada üretim yaparak; dünya markaları oluşturacaklar. “Montaj Evleri” projesiyle; evlerde de üretim yapılacak.
“Üretim Peronları”nda; ailelerden oluşması tercih edilen her bir grubun ayrı bir peronu olacak. Tüm peronlar eşit şartlarda üretim yapacak. Özellikle aileler ve emekliler; sorumlu oldukları alanda birlikte üretip, gelir elde edecekler. Yüksek verimli alınan peronda çalışanlara ek prim verilecek. Verim alınamayan perondaki aile, bir dönem dinlendirilecek.
Her peronda, en az bir evsiz vatandaşa da görev verilecek. Evsiz vatandaşların; üretime katılması, gelir kazanması ve sosyalleşmesine imkan sağlanacak. Peronların güvenliği; güvenlik kameraları ve özel güvenlik elemanları tarafından temin edilecek.
“Üretim Peronları” planlanırken, yeni üretim alanlarından ziyade; üreticilerin atıl durumdaki atölyeleri, fabrikaları tercih edilecek. Hedef; eldeki kaynakları verimli kullanarak; mümkün olduğunca çok kişiye gelir sağlamak olacak.
“Montaj Evleri”yle emekliler, evlerinde de deneyimlerini kazanca dönüştürebilecekler. Ev hanımları, evde üreten hanımlara dönüşecek ve montaj sanayinin bir parçası olarak para kazanacaklar. Zamanla, üretim konularına göre farklı uzmanlık alanları olan montaj evleri grupları oluşacak.

“Markadaş” ile Ekonomi Canlanacak, İhracat Artacak
Halkın ortak olduğu il ve ilçe belediye şirketleri, sivil toplum platformu, Beyaz Masa, üniversite, ulusal ve uluslararası araştırma şirketleri, dış ticaret firmaları ve profesyonel denetleme kuruluşlarının katılımıyla; Markadaş adlı yapı kurulacak. Markadaş; 
- İç ve dış piyasanın ihtiyaçlarıyla ilgili araştırmalar yapacak; 
- Dünya markaları yaratmaya ve ihracatı arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirecek; 
- Halkın şirketinin, hangi alanlarda girişimlerde bulunacağını belirleyecek; 
- Bu girişimlere ortak olacak esnaf ve sanayiciye; sermaye, alan ve bilgi desteği sağlayacak.

Küçük Üretici; Büyük Sanayici ve Belediye El Ele Verecek. 
- Köyden, kentten, farklı büyüklüklerdeki işletmeler; coğrafi sınırları aşan ekonomik birliktelikler kurabilecekler. Üretim, satış ve tüketimden kazanacak; dünya markaları oluşturabilecekler. 
- Küçük üretici, “Küçük Kardeş” projesiyle; evinden, köyünden göç etmek zorunda kalmadan, hakkı olan kazancı elde edecek. 
- “Uzaktaki Kardeş” projesi; ekonomik birlikteliklerin, ülke sınırlarını da aşmasını sağlayacak.

Atıl Kaynaklar, Bilgi ve Yetenekler Paraya ve Faydaya Dönüşecek.
“Açık Pazar” projesiyle; sahip olduğunuz değerleri, diğer vatandaşların hizmetine veya kullanımına sunabileceksiniz. “Açık Pazar”da;
• Bilgi ve yeteneğiniz olan alanlarda hizmet sağlayabilecek veya
• Sahip olduğunuz menkul veya gayrımenkulü, kısa veya uzun bir dönem için kiraya verebileceksiniz.
Kattığınız değerin karşılığını nakit olarak veya pazardaki hizmetlerden biriyle takas (barter) yaparak alabiliyorsunuz. Örneğin; arabanızı kiraladığınız avukattan, hukuk danışmanlığı alabiliyor veya ingilizce öğreterek, ispanyolca öğrenebiliyorsunuz.
Pazar dahilindeki kiralama hizmetlerine aracı olan emlak ofisleri, otomobil satıcıları ve kiralama şirketleri de kazanç elde edecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*