BBP'li Türkoğlu:Dershaneler eğitimde sebeb değil, sonuçtur

BBP'li Türkoğlu:Dershaneler eğitimde sebeb değil, sonuçtur.12743
  • Giriş : 27.11.2013 / 14:23:03

Büyük Birlik Partisi(BBP) Manavgat Kadın Kolları Başkanı Nazlı Türkoğlu, eğitimde fırsat eşitliği sağlanmadan dershanelerin kapatılmasını yanlış bulduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Birlik Partisi(BBP) Manavgat Kadın Kolları Başkanı Nazlı Türkoğlu, eğitimde fırsat eşitliği sağlanmadan dershanelerin kapatılmasını yanlış bulduklarını söyledi.
Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklama yapan Türkoğlu, iktidarın, yangından mal kaçırır gibi konunun muhataplarına danışmadan bir anda 'dershaneleri kapatacağım' demesini siyaseten etik bulmadıklarını kaydetti.
Eğitimde dershanelerin sebep olmadığını ve bir sonuç olduğunu belirten Türkoğlu, bugün her öğrenci velisinin çocuğunun bir dershaneye gitmeden üniversite sınavını kazanmasının zor olduğunu çok iyi bildiğini söyledi.
Üç dönem tek başına iktidara gelen ve 11 yıl içinde 5 milli eğitim bakanı değiştiren hükümetin bir anda beş dershaneleri kapatacağım demesinin öğretmen, öğrenci ve velilerde kuşku oluşturduğunu ifade etti.
Türkoğlu, Başbakan Erdoğan'ın eski milli eğitim bakanlarından Hüseyin Çelik, Nimet Çubukçu Baş ve Ömer Dinçer'e yaptıramadığı dershanelerin kapatılmasını Bakan Nabi Avcı'ya yaptırmaya zorlamasını üzüntü verici bulduklarını kaydetti. Türkoğlu, "Bir anne olarak dershanelerin kapatılmasını yanlış buluyoruz. İktidarın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamadan dershanelerin kapatılmasını keyfi ve siyasi bir olay olarak görüyoruz. İktidarın, velileri, öğretmenleri ve öğrencileri endişeye sevk etmeden yanlış uygulamasından bir an önce vazgeçmesini istiyoruz. Dershaneler kapatılırsa korsan ders verimi başlar. Sınavların olduğu bir yerde dershanelerin var olmaya devam edecektir. " diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious