BBP lideri M. Yazıcıoğlu, CHP'yi yerden yere vurdu

BBP lideri M. Yazıcıoğlu, CHP'yi yerden yere vurdu.10686
  • Giriş : 02.06.2008 / 04:05:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 00:05:56

Yazıcıoğlu, Muş'ta, Alperen Ocakları İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP'nin muhalefet anlayışını beğendiklerini dile getiren Yazıcıoğlu, CHP'nin milletin istekleri doğrultusunda bir muhalefet yapamadığını savundu.

MUHALEFET HERŞEYİN KARŞISINDA OLMAMALI

MHP'nin zaman zaman iktidarın olumlu girişimlerine katkı sağladığını dile getiren Muhsin Yazıcıoğlu, ''Bir muhalefet partisi her şeyin karşısında olmak zorunda değildir. Ülke için yapılan doğru işlere katkıda bulunmak bir siyasetçinin görevidir. Doğruya 'Doğru', yanlışa 'Yanlış' denilmelidir'' diye konuştu.

Türkiye'de ciddi bir ana muhalefet partisi olmadığını dile getiren Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

CHP'NİN MUHALEFET ANLAYIŞINI KABUL ETMEM MÜMKÜN DEĞİL

''CHP sadece yasakları devam ettirmek isteyen, ülkede inanç özgürlüğü alanında meydana gelecek rahatlamalara tepki gösteren bir konumda görünüyor. CHP'nin muhalefet anlayışını kabul etmek ve desteklemek mümkün değildir. Dışarıdan bakıldığında ülkede yoksullaşma ve işsizlik var. Orta ölçekli işletmelerimizin sıkıntıları mevcut. Çiftçi perişan.

CHP İKİ KONU ÜZERİNDE DURUYOR

Bütün bunlara bakıldığı zaman CHP'nin bir ana muhalefet partisi olarak ciddi tepkisinin olması gerekir. CHP'nin ülkenin ana sorunlarını gündeme taşıması lazım ve iktidarı bu yönde zorlayıp, sıkıştırması lazım. Ama CHP'nin sadece (İrtica geliyor) veya (Laiklik elden gidiyor) gibi iki tane konunun üzerinde durduğunu görüyoruz.''

TENCERE VE KAPAK BENZETMESİ

Demokrasilerde muhalefetin önemli rol oynadığını ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''İktidar her siyasi rejimde vardır. Ancak demokrasileri ayıran özellik muhalefettir ve muhalefetin sesidir. Ama CHP'yi milletin istekleri doğrultusunda bir muhalefet yaparken görmüyoruz. Böyle bir iktidara böyle bir muhalefet de olunca tencere ve kapak birbirlerini buluyor. O bakımdan milletin sorunları sahipsiz kalıyor ve gündeme gelmiyor. Son günlerde dinleme tartışmaları, Yargıtay bildirisi ve laiklik tartışmaları ön plana çıkıyor. Bunların dışına hiç çıkılmıyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious