BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, terör için özel birlik istedi

  • Giriş : 10.10.2007 / 17:38:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, terörle mücadele için özel birlik oluşturulması, ekonomik ve sosyal tedbirler üzerinde durduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu, Başbakan Erdoğan ile TBMM'de görüşmesinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Başbakan Erdoğan'ın, daha önce kendisini, geçirdiği ameliyat ve seçimlerden dolayı aradığın ifade eden Yazıcıoğlu, ''Ben de müsait olduğunu öğrenince, nezaket ziyaretinde bulunmak istedim. Öyle önceden planlanmış bir şey değil'' dedi.

Yazıcıoğlu, Erdoğan ile Şırnak ve Diyarbakır'da 15 askerin şehit edilmesinden duyulan acıyı konuştuklarını ifade etti. Yazıcıoğlu, ''Terörle mücadelenin, arazi şartlarından kaynaklanan zorluklarına dönük görüşlerini söyledi. 13 vatan evladının bir anda nasıl böyle pusuya düşürüldüğünü ifade ederken, arazi şartlarının getirmiş olduğu zorluklar dahil, genel şeyler konuştuk'' dedi.

Yazıcıoğlu, arazi şartlarından kaynaklanan zorluklar konusunun, 13 askerin şehit edilmesi sırasında ifade edildiğini kaydederek, ''Başbakan, terörle mücadelenin zorunluklarını ifade etti ama kendisinin ve Hükümetin kararlı olduğunu, gereken tedbirlerin alınacağını söyledi'' diye konuştu.

Tezkere konusunun gündeme gelmediğine işaret ederek Yazıcıoğlu, tezkere ya da sınır dışı operasyonun gündeme gelmediğini belirtti. Yazıcıoğlu, terörle mücadele konusunda görüşlerini dün açıkladığını belirterek, ''Başbakana spesifik bir öneriniz oldu mu?'' sorusuna karşılık, ''Terörle mücadele için özel birlik oluşturulması ve bu çerçevede ekonomik, sosyal tedbirlerin yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı mücadeleyi sürdürebilecek yetkilerle donatılmış birlikler olması gerektiği üzerinde durdum'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious