BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'ndan DTP'ye yanıt geldi

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'ndan DTP'ye yanıt geldi.11868
  • Giriş : 13.09.2007 / 20:13:00

Yazıcıoğlu, terör örgütü için 'kardeşlerimiz' ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcıoğlu, geçirdiği rahatsızlık sonucu Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi'nde tedavi altına alınan tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'u ziyaret etti.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yazıcıoğlu, bir gazetecinin ''DTP, İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel, terör örgütü için 'kardeşlerimiz' ifadesini kullanmıştı. Genel Başkanları Ahmet Türk de 'bırakıp gideriz' şeklinde konuşmuştu.

Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine ''Dağdaki, elinde silahı olan eşkıyaya 'kardeşim' diyerek demokratik haklardan yararlanamazsınız'' yanıtını verdi. Yazıcıoğlu, bu çelişkiden kurtulunması gerektiğini vurgulayarak, bir siyasi partinin, terör örgütü ile bağlarını kesmek zorunda olduğunu kaydetti. ''Şiddet ve terörü lanetlemeden, metot olarak kabul etmeyeceğini açıklamadan ve bu anlamda güven vermeden siyasetçi olunamayacağı'' belirten Yazıcıoğlu, DPT'lilerin, ülke ve millet için terör örgütü ile bağlantısını kesmesi gerektiğini, kestiklerini de sözleri ve davranışları ile ortaya koymak zorunda olduklarını söyledi. Yazıcıoğlu, DPT'nin söylemlerinin anayasaya sadakat yemini ile bağdaşmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious