BBP lideri Yazıcıoğlu: Karamsar olmaya gerek yok

BBP lideri Yazıcıoğlu: Karamsar olmaya gerek yok.10792
  • Giriş : 14.04.2008 / 17:51:00

Devlet Bakanı Prof. Dr. Said Yazıcıoğlu, Türkiye'nin her geçen gün büyük mesafeler aldığını, bazı sorunlar olsa da karamsar olmaya gerek olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katılmak üzere Trabzon'a gelen Bakan Yazıcıoğlu, İl Müftülüğü'nü ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Yazıcıoğlu, İtalyan barış gelini Pippa Bacca'nın öldürülmesiyle ilgili soruya şu cevabı verdi: "Çok üzücü bir şey. Ülkemiz böyle olayların yaşanmasına çok alışkın değil. Kültürümüz de, örfümüz de buna alışkın değil, dini değerlerimizle hiç alakası yok. Dolayısıyla bizi çok üzdü. Toplum da bir tepki verdi haklı olarak. Bazen her ülkede olabiliyor. Bizde de zaman zaman oluyor, bu da onlardan birisi. Toplum olarak fevkalade üzüldük. Gerekli tepkimizi de verdik."

Bakan Yazıcıoğlu, daha sonra, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Vali Nuri Okutan ve İl Müftüsü Ahmet Bulut ile birlikte Kanuni Parkı'ndaki kitap-kermes ve kan bağışı stantlarının açılışını yaptı ve stantları gezdi.

Ardından Trabzon Valiliği'ni ziyaret eden Yazıcıoğlu, Vali Nuri Okutan ile bir süre görüştü. Vali Okutan, ziyaretin anısına Bakan Yazıcıoğlu'nu çeşitli hediyeler verdi.

"FARKLILIKLAR ZENGİNLİKTİR"

Valiliğin ardından partisinin İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bakan Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada, toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğine vurgu yaptı.

Farklılıkların birer zenginlik olarak algılanması gerektiğinin altını çizen Yazıcıoğlu, "En iyi anlaşan üç kişiyi bir masanın kenarına koyun, önlerine de bir konu verin, bir süre sonra 3 ayrı görüşün çıktığını göreceksiniz. Bu çok doğal ve tabii bir şeydir. Bunu zenginlik olarak algılamak lazım. Her düşünce saygındır, her düşünceyi saygı ile karşılamak lazım. Türkiye böyle bir ortama geliyor. Bazen kırıcı da olsa tartışmalar oluyor ama belli bir seviyeyi mutlaka yakalayacağız. Bu bir gelişme, bütünlük içerisinde olan bir iştir. Bir ülke gösteremezsiniz ki; eğitimi çok kötüdür, ekonomisi çok iyidir. Bütün kurumlar birlikte yükselir, yücelir. Kalkınma birlikte gerçekleşir." dedi.

Türkiye'nin her geçen gün büyük mesafeler aldığını anlatan Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: "Elbette sorunlarımız da vardır, ama karamsar olmaya da gerek yok. Hükümetler zaten bu sorunları çözmek içindir. Ama yapılanları da görmezden gelmemek lazım. Zaman zaman olumlu şeyleri ifade etmek lazım. Bu insanları kutlamak lazım. Çalışma şevkini, azmini artırmak lazım. Sürekli eleştiri yönüne gitmemek lazım. Eleştirilecek yönleri elbette eleştirmeli, ama taktir edilecek yönleri de taktir etmemiz lazım. Bu hangi siyasetten, nereden olursa olsun. Bu konuda objektif olabilmek önemli bir kriterdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious