BBP lideri Yazıcıoğlu Kırıkkale'yi ziyaret etti

BBP lideri Yazıcıoğlu Kırıkkale'yi ziyaret etti.10686
  • Giriş : 30.08.2008 / 09:13:00

Yazıcıoğlu, Kırıkkale Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Barut Fabrikası'nda meydana gelen patlamanın nedeninin bir an önce tespit edilerek, benzeri olayların yaşanmaması için gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bölgede incelemelerde bulunan BBP lideri Yazıcıoğlu, patlamada 3 kişinin öldüğünü, yaralanan 26 kişinin de Kırıkkale Devlet ve Yüksek İhtisas Hastanelerinde tedavi altına alındığını bildirdi.

İlk olarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne giden Yazıcıoğlu, yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Yazıcıoğlu, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, Kırıkkale Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Barut Fabrikası'nda meydana gelen patlamanın nedeninin bir an önce tespit edilerek, benzeri olayların yaşanmaması için gereken önlemlerin alınmasını istedi.

Kırıkkale'de daha önce de patlamalar meydana geldiğini hatırlatan Yazıcıoğlu, ihmalin nereden kaynaklandığının tespit edilmesini istedi. Bu tür işletmelerde güvenlik tedbirlerinin çok ciddi olması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, "Gerek ruhsatlandırma yapılırken gerekse işletme açıldıktan sonra ciddi tedbirler alınmalı. Neticede insan kaybı söz konusu ve bir can kaybedildiğinde telafisi mümkün değil. Bu bakımdan ciddi ve tavizsiz tedbirler alınmalı. Her bir facia tecrübe addedilip yeni facialara meydan vermeyecek şekilde önlemler alınmalı. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kurum çalışanlarına, Kırıkkale halkına ve tüm vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyor, geçmiş olsun diyoruz" diye konuştu.

Kırıkkale Valiliği Ziyareti

Daha sonra Kırıkkale Valisi Mustafa Demirer'i makamında ziyaret eden Yazıcıoğlu, başsağlığı dileklerinde bulundu. Demirer, Yazıcıoğlu'na teşekkür ederek, "Çok daha korkunç bir patlama olabilirdi. Allah bize acıdı. Böyle bir günde destek oldunuz, sizi yanımızda görmek sevindirici" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu, Valilik ziyareti sonrası patlama sonucu hayatını kaybeden müteahhit firmanın sahibi Musa Pehlivanlı'nın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Ankara'ya hareket etti.

Yazıcıoğlu'nun görüşmelerinde, BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, seçim İşleri Başkan Yardımcısı Adnan Coşkun, BBP Kırıkkale İl Başkanı Yahya Coşkun, Kırıkkale Merkez İlçe Başkanı Yunus Özçelik, Kırıkkale Merkez Eski İlçe Başkanı Osman Yıldız, Kırıkkale Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Demirbaş ve çok sayıda partili hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*