BBP liderinden Bahçeli'ye destek

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazcıoğlu, MHP ve TÜSİAD arasındaki tartışmalara ilişkin, "Sayın Bahçeli çıkışında haksız değil. TÜSİAD, kendi işini yapmıyor, Türkiye’yi yönetmeye kalkıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, gazeteci Hrant Dink cinayetiyle ilgili tutuklanan bazı sanıkların partisi ve gençlik kollarıyla ilişkilendirilmesi iddialarına ilişkin, "Benim gönüllü korumaya ihtiyacım yok. Herhangi bir şekilde partimizde, gençliğimizde yetkili, görevli, üye falan değiller. Belli bir kesim zannediyorum ki tarihi kinlerini devam ettiriyor. Her fırsat yakaladıklarında, acaba Muhsin Yazıcıoğlu’nu böyle bir odak haline getirebilir miyiz diye bir gayret içerisindeler. Bunu görüyorum" diye konuştu.

Yazıcıoğlu, partisine bir süredir çeşitli kesimlerden yöneliş olduğunu ifade ederek, "Son zamanlarda siyaset tıkanmış, büyük bir dağınıklık söz konusu.

Milliyetçi, muhafazakar, demokrat kadroların buluşabileceği bir siyasi zemin yokluğu vardı. Bir süredir Türkiye’nin her tarafında önemli görüşmeler, toplantılar yapıyoruz. Bu milletimizin ruh kökünden beslenen kadroları bir araya getirerek buradan yönetme iddiasında bir siyasi proje ortaya koymaya gayret ediyoruz" dedi.

Muhsin Yazcıoğlu, yarın Ankara’da yapılacak bir törenle eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek’in de yer aldığı eski milletvekili, bürokrat ve aşiret reislerinden oluşan bir grubun partisine katılacağını bildirdi.

"MHP ve TÜSİAD arasında yaşananlara ilişkin" bir soru üzerine Yazıcıoğlu, "Orada sayın Bahçeli çıkışında haksız değil. TÜSİAD biraz alışkanlık haline getirdi. Kendi işini yapmıyor, Türkiye’yi yönetmeye kalkıyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious