BBP Trabzon İl Başkanı serbest

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Hrant Dink Suikasti soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen BBP Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılıkça serbest bırakılan BBP Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan, savcılığın bilgisine başvurduğunu söyledi.

Savcılık tarafından serbest bırakıldıktan sonra Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesinin savcı, hakim ve personelin kullandığı kapısından çıkan Yaşar Cihan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Yargı sürecinde olduğu için fazla konuşmak istemediğini belirten Cihan, savcılığın bilgisine başvurduğunu ve gerekirse yine bilgisine başvurulabileceğini söyledi.
Yaşar Cihan, ’’Savcılığa bildiklerimi anlattım. Trabzon’dan geldim, Trabzon’a dönüyorum. Bir daha çağrılırsam yine gelirim. Adalet sistemimiz bizim adalet sistemimiz. Kurum olarak, parti olarak hukukun üstünlüğünü savunuyoruz’’dedi.
Cihan, bir gazetecinin bugün basında ’’Hrant Dink’in öldürülmesini engellemeye çalıştığı, ancak Yasin Hayal’e ulaşamadığı için başaramadığı’’ yönünde kendisine atfen beyanların yayınlandığını hatırlatması üzerine, olayın soruşturma aşamasında olması nedeniyle bu soruya daha sonra cevap vereceğini ifade etti.
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan oğlu Bahadır Cihan’ın halen emniyette olup olmadığı da sorulan Yaşar Cihan, oğlunun bilgisine henüz başvurulmadığını belirterek ’’İnşallah o da serbest kalacak’’ dedi.
Yaşar Cihan’ın savcılık tarafından, Erhan Tuncel ve Yasin Hayal’i ’’nereden ve ne kadar tanıdığı’’ konusunda sorgulandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious