BBP: Türkiye'de tıp bayramı olamaz!

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ”Türkiye'de Tıp Bayramı diye bir şey olamaz; sağlık verileri, gelişmiş ülkeler düzeyine eriştiğinde bugün, bayram olarak kutlanabilir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazıcıoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, çağdaş dünyanın ölçütlerini yakalamak ve vatandaşlara daha kaliteli hizmet verilebilmesi için sağlık sisteminin aksayan yönlerinin düzeltilmesinin önem taşıdığını belirtti.

Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye'de Tıp Bayramı diye bir şey olamaz. Türkiye'nin sağlık verileri, gelişmiş ülkeler düzeyine eriştiğinde bugün, bayram olarak kutlanabilir.

Hekimler şu anda mesleki sorunlar, yetersiz donanım, çağdaş sağlık politikalarını geliştirememe ve benzeri sorunları yaşamaktadır. Aldıkları eğitimin niteliğinden hiçbir biçimde kuşku duymadan, güç koşullar altında, özverili çalışmalarla yetişen doktorlarımızdan en verimli biçimde yararlanmayı amaçlayan politikaların benimsenmesi ve uygulanması gerekmektedir.

Doktorlarımızın, birikimleri ve eğitimleriyle insanları daha uzun ve daha iyi koşullarda yaşatmak, sağlık sorunlarını gidermek için gösterdikleri çabaları takdirle karşılıyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious