BBP yarın MKYK üyelerini topluyor

BBP yarın MKYK üyelerini topluyor.9179
  • Giriş : 10.04.2009 / 18:15:00

Yazıcıoğlu'nu helikopter kazasında kaybeden BBP, yarın Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerini topluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesinin ardından partinin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu. Genel Başkan Vekili Yalçın Topçu, MKYK asıl-yedek üyeleriyle yarın toplantı yapacak. Toplantı BBP Genel Merkezde saat 09.00'da başlayacak.

Topçu, üyelere gönderdiği çağrıda toplantının gündeminin partinin tüzüğünün 15. maddesinin görüşülmesi olduğunu açıkladı. Çağrıda, "Madde 15: Genel Başkan: Parti Genel Başkanı, Büyük Kurultay'ca ilgili madde hükümlerine göre seçilir. Parti Genel Başkanı Siyasi Partiler Kanunu'nun belirttiği süre için seçilir. Partiyi Genel Başkan temsil eder. Genel Başkanlığın herhangi bir sebeple boşalması halinde Büyük Kurultay toplanıncaya kadar, Merkez Karar Yönetim Kurulu, partiyi temsil yetkisini kendi içinden seçeceği bir üyeye tevdi eder ve en geç 45 gün içerisinde Büyük Kurultayı toplantıya çağırır." ifadeleri kullanıldı.

BBP Genel Başkan Vekili Yalçın Topçu, 11 Nisan'da BBP MKYK'nın toplanacağını dile getirerek burada kurultay kararı alınacağını ve 45 gün içinde de kurultaya gidilip genel başkanın belirleneceğini söyledi.

Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun misyonunu yaşatmak için canlar bedenlerde olduğu müddetçe elden gelenin yapılacağını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*