BBP yeni katılımlar oldu

BBP yeni katılımlar oldu.11868
  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Derin devlet yüzyılları görebilecek derinlikte perspektifler yapabilen devlettir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Neredeyse o devlet gelsin de başımın tacı yapayım onu'' dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu, partisine katılımlar dolayısıyla Ankara Sürmeli Oteli'nde düzenlenen törendeki konuşmasına, ''Artık hareket, teşkilat, fikir, lider ve büyük birlik iktidarı gerekiyor'' diyerek başladı.

AB sürecine değinen Yazıcıoğlu, bu sürecin Türkiye'yi azınlıklar ülkesi durumuna getirdiğini iddia etti. Yazıcıoğlu, ''AB, Türk milletinin önünü tıkayan bir hayal tüneli haline getirilmiş ve o tünelde boğulmak üzereyiz'' dedi.

Türkiye'nin ABD ile ilişkilerde ''müstemleke ülke'' ve büyük ortadoğu projesinde de ''taşeron'' konumuna getirildiğini savunan Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Şimdi Türkiye kendi iradesi olmayan, her şeyi ABD'nin talep ve istekleri çerçevesinde yapar duruma gelmiştir.

Amerika'ya giden dışişleri bakanlarımız, yetkililerimiz kapılarda beklemekte. Bizim bakanlarımız ve üst düzeyde olan görevlilerimiz arama yapılacak diye Amerika içerisinde trenle yolculuk yapmaya mecbur bırakılmaktadırlar. Niye, ayakkabıları çıkarılıyormuş.

Benim Kaptan-ı Deryam, Amerika'nın başkanı ile aynı hizada imza atabiliyordu. Biz böyle bir ecdadın çocuklarıyız. Böyle bir duruma düşürülmeyi kabul etmiyoruz.''

''Dün Türkiye'nin kırmızı pasaport verdiği aşiret reislerinin bugün Türkiye'ye kafa tuttuğunu'' söyleyen Yazıcıoğlu, ''Dün benim başçavuşumla görüşmek için günlerce sıra bekleyen Barzani, bugün, 'Sakın Türkiye Kuzey Irak'a asker göndermesin' diyor'' şeklinde konuştu.

-''DERİN DEVLET VE 301''-

Yazıcıoğlu, Türkiye'de bir süredir ''derin devlet ve TCK'nin 301. maddesine'' ilişkin tartışmaların yaşandığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

''Başbakan, 'Efendim derin devlet vardır, bunu minimize etmek lazım' dedi. Ne demek bu? Sayın Başbakan, eğer derin devlet dediğiniz suçsa, bir suç yapısıysa senin görevin bunu minimize etmek değil, yok etmektir. Ama yok edebileceksen konuşma, eğer buna dokunamayacaksan, en azından sus bari, susmayı bil.

Bir gazeteciye suikast yapılıyor. Derhal 2 emniyet görevlisini görevden almak suretiyle bedeli birisine ödetiyor. Sonra bedeli 'derin devlet' diye bir meçhulün sırtına atıp, ortalığı karma karışık ederek, kurtulup çıkacağını düşünüyor.

Arkasından Türkiye'de devleti tartışmaya başlıyorlar. 'Derin devlet.' Evet, Türkiye'nin üzerinde ve Ortadoğu'da birçok ülkelerin derin devletinin operasyonları vardır.

''Derin devlet yüzyılları görebilecek derinlikte perspektifler yapabilen devlettir. Neredeyse o devlet gelsin de başımın tacı yapayım onu. Yüzyıllar öncesini görecek ve fark edecek, ülkenin güvenliğini uluslararası arenada bilime, bilgiye dayanarak, hukuk zemininde ama operasyonel olarak koruyabilecek bir devlet gösterin bana, onu başımın tacı yapayım. Ama siz derin devlet diye mafyayı, çeteyi, banka soyguncularını, hortumcuları, akaryakıt kaçakçılarını ve eşkıya ile işbirliği yapar 3-5 tane dönme, devşirmeyi benim devletimin adıyla birlikte kullanarak, devletimi çiğnetemezsiniz.''

Yazıcıoğlu, 301. maddeye ilişki değişiklik tartışmalarına da değinerek, ''Başbakan, 'bunu sivil toplum örgütleri yapsın' diyerek, topu onlara atıyor'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından Yazıcıoğlu, BBP'ye katılacağı belirtilen 346 kişiyi temsilen 35 kişiye rozet taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious