BBP: Yeni sistem dershanelere daha fazla ihtiyaç olduğunu gösteriyor

BBP: Yeni sistem dershanelere daha fazla ihtiyaç olduğunu gösteriyor.14400
  • Giriş : 10.09.2013 / 13:40:22

Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, hükümetin dershaneleri kapatma girişiminin yeni sistemle çeliştiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, hükümetin dershaneleri kapatma girişiminin yeni sistemle çeliştiğini söyledi.

BBP İlçe Başkanı Mehmet Çayır, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın 'yeni dönemde öğrencilere 36 sınav yapılacak' sözünün bir anlamda dershanelere ihtiyaç olduğunu gösterdiğini ifade etti. Çayır; AK Parti iktidarının, 11 yıllık süre içinde Erkan Mumcu ile başlayan Hüseyin Çelik, Nimet Çubukcu, Ömer Dinçer ve son olarak Nabi Avcı ile devam ettirdiği Milli Eğitim Bakanlığı'nı yaz boz tahtasına çevirdiğini savundu. Çayır, ülkede dershanelerin keyfi değil, bir ihtiyaçtan doğduğunu, başta AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabul etmesinin bir erdem olacağını ifade etti.

Türkiye'de üniversite sınavlarının Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre yapılmadığını belirten Çayır, üniversite sorularını ÖYSM'nin hazırladığını, okul müfredatına göre sınava giren bir öğrencinin dershaneye gitmeden üniversitede bir bölüme yerleşmesinin imkansız olduğunu kaydetti. Çayır, şunları söyledi: "Hükümet dershaneleri kapatma yerine devlet okullarında eğitimin çıtasını yükseltmenin yolunu aramalı. Okullarda verilen eğitimler hiç bir öğrencinin bir üniversite kazanamayacağını Başbakan Erdoğan da Bakan Avcı da çok iyi biliyor. BBP olarak dershanelerin kapatılmasına karşıyız. Zaten dershaneler bir ihtiyaçtan doğmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı devlet ve özel okullarda ÖYSM'nin hazırladığı tip sorunlara cevap verecek müfredat getirirse zaten dershaneler kendiliğinden kapanmış olur. Bu da bu eğitim sistemiyle çok zor. Bu, balığın kavağa çıkması gibi bir şey. AK Parti eğitimini, laboratuvarlardaki deney kurbasına dönüştürdü. Çocuklarımızın geleceğini hiç kimsenin eğitimin ve öğretimi yaz boz tahtasına çevirerek karartmaya hakkı yok."

Öte yandan, ilçe yönetim kurulunu oluşturan Çayır, Manavgat'ta 30 Mart 2014'te yapılacak olan mahalli seçim çalışmaşlarına başladıklarını kaydetti. seçim tarihine kadar ev ev dolaşarak merhum liderlerinin emanet bıraktığı 'ilkeli siyaset yapma' düsturunu anlatacaklarını belirten Çayır, köy çalışmalarına başladıklarını, seçim takvimine kadar 78 köyü tek tek dolaşacaklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious