BBP'de Günay'a olan tepki sürüyor

BBP'de Günay'a olan tepki sürüyor.11483
  • Giriş : 23.04.2009 / 21:19:00

Yazıcıoğlu'nun cenazesinin Tacettin Dergahına defnedilmesi ile ilgili tartışmalar deva ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesinin Tacettin Dergahına defnedilmesiyle ilgili Bakanlar Kurulu Kararnamesini imzalamamasını anlamakta güçlük çektiklerini bildirdi.

Gündoğdu, partisinin Ordu İl Başkanlığında düzenlendiği basın toplantısında, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün ardından Tacettin Dergahına defnedilmesine yönelik açıklamalarda bulundu.

Yazıcıoğlu'nun Tacettin Dergahına defneilmesi konusunda ailesinin görüşünün alındığını anlatan Gündoğdu, ailenin onayı üzerine de parti yönetimi olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşülerek olur alındığını anlattı.

Gelinen noktada Ertuğrul Günay dışındaki bakanların kararnameyi imzaladığını belirten Gündoğdu, Şunları kaydetti:

''Ertuğrul Beyin bu işi neden büyüttüğünü BBP olarak anlamış değiliz. Neden imza atmadığı yönünde kendisine sorulduğunda 'Mehmet Akif Ersoy'a duyduğum saygıdan ötürü' diyor. Ancak Tacettin Dergahında yapılan Mehmet Akif Ersoy'u anma törenlerine her defasında davetli olmasına rağmen katılmayan Sayın Günay nereden icap etti de şimdi 'saygıdan ötürü' diyor. Sayın Genel Başkanımız Mehmet Akif Ersoy'u anma törenlerinin hepsine istinasız katılmıştır. O gün toplantılara katılmayan Sayın Bakanın bugün bu tip söylemlerde bulunmasının sebebini merak ediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*