BBP'de toplu istifa

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya il yönetimi toplu halde istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Başkanı Hanifi Kartal istifasını bürosunda açıkladı. 1993 yılından beri BBP'de bulunmasının nedenini ilkeli ve dürüst siyaset anlayışından kaynaklandığını belirten Kartal, 15 Nisan tarihinde yapılan 2. Olağan Büyük Kurultay'da 15 yıldır savundukları ilkelerin acımasızca çiğnendiğini kaydetti.

Hareketi ve davayı satanların en yüksek karar mercilerine yerleştirildiğini ileri süren Kartal, "Bunlar yapılırken teşkilat bilgilendirilme gereği bile duyulmamıştır. Demokratik bir seçim yapılmamış tek liste delegelere dayatılmıştır. Bu hareketin samimi gönül erleri hiçbir zaman gömlek değiştirir gibi parti değiştirmedi. Menfaatten yana en ufak bir umut ışığı görünce dava arkadşlarını satanlarla beraber olmadık ve olmayacağız." dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa ettiğini açıklayan Kartal, istifalarının hareketin ruhundan ve Nizamı alem sevdasından istifa ettikleri anlamını taşımadığını kaydetti.

Kartal yakalarından söktükleri BBP amblemi yerine başka bir partinin rozetini takmayacaklarını ay yıldızlı bayrak takacaklarını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious