BBP'den Bahçeli'ye sert eleştiri

BBP'den Bahçeli'ye sert eleştiri.14204
  • Giriş : 15.05.2008 / 19:55:00
  • Güncelleme : 15.05.2008 / 19:06:07

BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, Bahçeli’nin ülkücü camiayı refleksiz hale getirdiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gündoğdu, "Milliyetçiyim diyen bir liderin milli reflekslerini aldılar. Bu lider ülkücü kader birlikteliği yaptığı arkadaşlarına göstermediği ilgiyi DTP’lilere göstererek misyonunu, yeni yol haritasını belirlemektedir" dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Gündoğdu yaptığı açıklamada, partisinin Hrant Dink cinayeti, Akdeniz Üniversitesi’ndeki olaylar ve Sakarya’daki linç girişimleriyle ilişkilendirilmesine tepki gösterdi. Türkiye’de işlenen siyasi cinayetlerin arkasında yabancı istihbarat servislerinin bulunduğunu ifade eden Gündoğdu, şunları kaydetti:

“Bazı kesimler BBP ve Alperen Ocaklarına karşı çamur at izi kalsın mantığıyla yaklaşıyor. Gerek Hrant Dink cinayeti, gerekse Akdeniz Üniversitesi’ndeki olaylar gerekse Sakarya’daki linç girişiminin arkasında istihbarat servislerine hizmet eden kişilerin bağlantısı belirlenmesine rağmen ısrarla BBP ve Alperen Ocakları’nı hedef tahtası yapıyorlar. 15, 16, 17 yaşlarındaki çocukların bu tür cinayetleri işleyecek kapasiteye sahip olmadığını herkes biliyor. Bu suçlamalar tam da milli duruş ve sivil siyaset ilkesiyle hareket eden BBP’nin toparlanma sürecinde meydana geliyor"

“ÜLKÜCÜ CAMİANIN REFLEKSİNİ ALDILAR"

İsim vermeden MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi de eleştiren Gündoğdu, Bahçeli’nin ülkücü camiayı refleksiz hale getirdiğini iddia etti. Gündoğdu, "Türkiye’de anında tepki koyan ülkücü camia vardı, onu da bu tür olaylarla etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar. Milliyetçiyim diyen bir liderin milli reflekslerini aldılar. Bu lider ülkücü kader birlikteliği yaptığı arkadaşlarına göstermediği ilgiyi DTP’lilere göstererek misyonunu, yeni yol haritasını belirlemektedir. Her gün şehit cenazesi gelirken kimse ses çıkarmayacak. Konuşmayacak ve tepki göstermeyecek. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Demokratik tepkiyi her zaman koymak gerekir. Kanunların izin verdiği her türlü tepki koyulmalıdır" dedi.

“ERGENEKON YAPILANMASI EMPERYALİZMLE KOLKOLA"
Türkiye’deki Ergenekon yapılanmasının arkasında da dış güçler olduğunu savunan Gündoğdu, soğuk savaş döneminde komünizmi “kızıl tehlike" görerek hedef yapan ülkelerin, bugün “yeşil tehlike" diyerek Türkiye’deki “milli ve islami yükselişiö hedef tahtasına oturttuğunu kaydetti. Gündoğdu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
"Dolayısıyla dün Amerikan çıkarları doğrultusunda komünizme karşı mücadele veren gladyo türü yapılanmalar, şimdilerde islami ve milli uyanışlara karşı mücadele ediyorlar. ’Ergenekon’ yapılanması da Amerikan ve Batı Emperyalizmine karşı halkın milli ve İslami direnişini kırmak için bu karmaşık ilişkilerde yer alabiliyorlar. Bu illegal yapılanma içinde dikkat ederseniz, kendilerini ulusalcı kabul edenler, Kuvva-ı Milliyeci’yiz diyenler, dinci geçinenler ve cuntacı zihniyet mensupları kol kola yürüyebiliyorlar ve ortak düşman olan ’yeşil tehlike’ye karşı her türlü mücadeleyi mubah görebiliyorlar"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious