BBP’den Bakan Yıldırım’a tepki

BBP’den Bakan Yıldırım’a tepki.13819
  • Giriş : 22.06.2009 / 23:09:00

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanverdi yazılı açıklamasında, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın "Yazıcıoğlu kazasını sorup durmanın kimseye yararı yok" şeklindeki açıklamalarını manidar bulduğunu ifade ederek, "Milletin vicdanında derin yaralar açan helikopter olayı kapanmamıştır ve sorular sonuç alıncaya kadar sorulmaya devam edecektir" dedi.

Şanverdi, bir çok kurum ve kuruluşun bu olaydaki ihmalinin halen araştırıldığını kaydederek, Büyük Birlik Partisi'nin kazanın üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen istediği belge ve bilgileri Ulaştırma Bakanlığı'ndan alamadığını bildirdi. Şanverdi açıklamasında şunları da kaydetti:

"Helikopter olayında Ulaştırma Bakanlığı 1. derece taraftır. Sayın Binali Yıldırım kendilerine hitaben yazılan dilekçelere cevap versin. Büyük Birlik Partisi, Sayın Binali Yıldırım'dan helikopterin uçuş planı, radar kayıtları ve bakım defterlerini resmen talep etmiştir. Ancak halen bir cevap alamamıştır. Büyük Birlik Partisi bu olayın sonuna kadar takipçisi olacaktır. Ulaştırma Bakanı, İçişleri Bakanı ve Başbakan'ı gereğini yapmak üzere göreve davet ediyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*