BBP'den DTP için ilginç yorum!

BBP'den DTP için ilginç yorum!.11758
  • Giriş : 15.11.2008 / 18:20:00

Büyük Birlik Partisi (BPP) MKYK üyesi Ekrem Alfatlı, “DTP, devletin içine yerleştirilmiş, sürekli 'yemlenen ve sulanan' bir truva atıdır.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ekrem Alfatlı, 9 Kasım 2008 tarihinde yapılan 7. Olağan Genel kurultayda Bursa'dan 50 kişilik MKYK üyeliğine seçilen İktisatçı Ümit Topaloğlu ve Yüksek iştişare kurulu üyeliğine seçilen Av. Veysel Aşkın ile İnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Yıldız'ı tanıtmak için BBP Bursa İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. DTP'ye yüklenen Alfatlı, “Ne siz, ne de sizin eli silahlı eşkiya takımınız Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değilsiniz. Sizler her türlü dış müdahaleye açık, barış sözcüğünün masumiyetini kullanarak teröre hizmet eden, insanlık düşmanı ve ipleri başkalarının elinde olan kuklalarsınız.” ifadesini kullandı. Alfatlı, Türkiye'nin başının belası olan terör eylemlerinin günden güne hızını ve şiddetini artırarak yayıldığına dikkat çekerek, “Yıllardır her şehit cenazesinin ardından dillere pelesenk edilmiş olan 'Terörle mücadele uzun soluklu ve sabır isteyen bir süreç' lafını lügatımızdan çıkarmanın zamanı gelmiştir.” ifadesini kullandı.

DEVLET SORUNA TEŞHİS KOYSUN

Devletin bu soruna teşhis koyup, sosyal, ekonomik, istihbarı ve inzibati tedbirleri yeterince alamadığının üzerinde duran Ekrem Alfatlı, “Mayın üretip teröriste ulaştıranlardan, teröristin kullandığı silahı üreten, onları eğiten uzmanlardan ve onların ağababalarını tespit edip ifşa ederek hesap sormadan, onlara haddini bildirmeden, dağdaki eşkiyayı durduramazsınız. Terör yok edilinceye kadar Türkiye Gabar'a sırtını dayayacak şekilde bir tampon bölge oluşturmalı.” şeklinde konuştu. Sınırların, Türk uydu sistemi ile gözetlenmesi gerektiğininde altını çizen Alfatlı, şöyle devam etti: “Terör suçları ile mücadelede idam geri getirilmeli. Teslim olmayan her terör örgütü üyesi ve elebaşı yaptıkları zulmün karşılığının idam olduğunu muhakkak bilmeli.” Türkiye'nin, son 7 yıldır sürekli cari açık verdiğine dikkat çeken Alfatlı, 2008 sonunda ise cari açığın 51 milyar dolayında olmasının beklendiğini vurguladı. Ekrem Alfatlı, “AKP'nin iktidara geldiği 2002'de 626 milyon dolar olan cari açığın, sadece 2008 yılında 2002'nin yaklaşık 80 katı artmış olduğunu görmekteyiz.” dedi.2009'da yapılacak olan mahalli seçimlerin yine tozlu, puslu ve dumanlı bir süreçte yapılacağına dikkat çeken Alfatlı, iktidarın her zaman olduğu gibi bu sisli havaları kendi lehine kullanmak istediğine vurgu yaparak, vatandaşların artık iktidarın bu oyununa gelmemesini istedi. Her yerde mahalli seçimlere gireceklerini anlatan Ekrem Alfatlı, Bursa'da da belirleyecekleri adaylarla iddialı olduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*