BBP'den Gül'e mayın tasarısı çağrısı

BBP'den Gül'e mayın tasarısı çağrısı.15000
  • Giriş : 07.06.2009 / 16:15:00

''Umuyor ve bekliyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı, gece yarısı alelacele çıkarılan bu kanunu veto edecektir."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genel Başkan Topçu, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de helikopterlerin güvensiz uçtuğunu, bunun Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazayla görüldüğünü ifade etti.

Topçu, şöyle konuştu:

''BBP kadroları olayı ciddi boyutta araştırıyor. Bu kaza başından itibaren büyük Türk milletinin vicdanında apaçık duruyor. Hala da aklanmış değil. Mahşeri vicdan bu olayla alakalı 72 bin şüphe içinde. Milletin önünde açık duran dosya tabii ki devletin önünde de açık durmak zorunda. Çünkü devlet millet içindir. İyi bakın bize, bize Adnan Kahveci, Turgut Özal veya Recep Yazıcıoğlu gibi bakmayın. Muhsin Yazıcıoğlu'nun bıraktığı kadrolara iyi bakın.''

BBP'nin kanuni haklarını kullandığını, kullanmaya devam edeceğini belirten Topçu, şunları kaydetti:

''Sabrımızı zorlamayın. Kurduğunuz komisyonlara dikkat edin, atadığınız adama dikkat edin. Yaptığınız her işin arkasını BBP toplamasın. Kimse bizi kimseyle karıştırmasın. Bu kadrolar, canları yettiği sürece, bu işin toplu iğne başı kadar şüphesi kalmayacak noktaya kadar devam edecek. Mahşeri vicdan rahat edecek, yani benim anam artık bana diyecek ki 'Devam et oğlum.' Ama şimdi öyle demiyor, diyor ki 'Oğulcan' diyor, 'Bu oğlanı yediler' diyor. Senin ne işin var otur evinde, işte benim anam mahşeri vicdan. Bizim çoluk çocuğumuzun hala Muhsin amca deyince gözleri yaşarıyor. Biz tükenirsek, işte onlar devam edecek ve bu olayın hiçbir noktası karanlıkta kalmayacak. Devletin mekanizmaları çürümüşse gereği yapılacak.''

Helikopterin 46 saat bulunamadığına işaret eden Topçu, ''Ne yazık ki her şeyi BBP kadroları buluyor. Saatlerce bulunamayan helikopteri köylü möylü değil, benim köy temsilcim buldu. Sabrımızı tüketmesinler. Herkes işini adam gibi yapsın. BBP üzerine düşeni yapıyor. Allah'ın izniyle ne varsa hepsini bulup çıkaracağız'' dedi.

Topçu, helikopter kazasıyla ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sivil Havacılık Dairesi Başkanlığı hakkında Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Gazetecilere de tepki gösteren Topçu, kazada ölen İHA muhabiri İsmail Güneş'le ilgili haberlerin gerektiği kadar yapılmadığını savundu. Topçu, ''İsmail hiç mi vicdanınızı sızlatmıyor? İsmail için ne yaptınız, ne çizdiniz? Görülmüş bir şey mi? O çocuk telefonla ne kadar konuştu? Ben demiyorum ki 'İsmail kurtarılsaydı 60 yıl daha yaşayacaktı' ama İsmail ağaç kovuğunda ölmemeliydi. Hastaneye gelip çoluk çocuğunun yanında olması gerekiyordu'' diye konuştu.

-MAYINLI ARAZİLERİN TEMİZLENMESİ-

Mayınlı arazilerin temizlenmesi konusunun uzun zamandır tartışıldığını ifade eden Topçu, şunları kaydetti:

''510 kilometrekare uzunluğunda bir vatan toprağı, Kıbrıs büyüklüğünde ve ecdadın kanıyla sulanmış bir toprak. Temizlenip millete verilecekse milletin varisleri kimse onlara verilmelidir. İlk olarak bu bölgede yaşayan insanlar olmak üzere şehit ailelerine verilmelidir. Büyük Türk milletinin istediği, kendi arazisini kendisinin temizlemesidir. Umuyor ve bekliyorum ki Sayın Cumhurbaşkanı, gece yarısı alelacele çıkarılan bu kanunu veto edecek ve geri gönderecektir. Çünkü milletin 'kahir ekseriyeti' ile o makama oturdu. O makamın gereğini yapacak ve bu yanlış kanunu iade edecek.''

Topçu, son günlerde bazı basın kuruluşlarında yer alan Abdullah Çatlı ile Abdullah Öcalan'ın bulunduğu fotoğrafların sorulması üzerine de ''Allah, vicdan, vay be diyorum. Ne diyeyim?'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*