BBP'den son dakika açıklaması!

BBP'den son dakika açıklaması! .9179
  • Giriş : 27.03.2009 / 13:55:00
  • Güncelleme : 27.03.2009 / 14:32:58

BBP Genel Sekreteri Yaşar Topçu parti genel merkezinde açıklama yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Topçu, son gelişmelerle ilgili olarak şunları söyledi:

"Büyük Türk Milletine geçmiş olsun. Camiamıza geçmiş olsun. Cenabı Allah inşallah onları sevenlerine bağışlasın. Dualarımız hep bunun için olsun. Ümitlerimiz devam etmekte. Allah inşallah onları bize bağışlasın."

"Oluşturulan kriz masaları ile söze başlıyorum. Hem hükümetimiz hem de partimiz bölgede ve burada iki kriz masası oluşturuldu."

"İlk günden itibaren sayın Genel Başkanımız böyle bir kriz karşısında nasıl davrandıysa partililerimiz ve Alperen Ocaklarımız aynı durumu sergilemeye çalışıyoruz. Memnunuz bu duruşu gösterebildiğimiz için. BBP olarak Türk-İslam dünyasına, Türk dünyasına, camiamıza ve Sayın Yazıcıoğlu'nu sevenlere bu noktada şunu söylüyoruz. Devletimiz, hükümetimiz ve TSK kaza anından itibaren üzerine düşeni tabi ki yaptılar ve yapıyorlar. Biz BBP olarak tabi ki önemsiyoruz. Kriz başından itibaren sayın İçişleri Bakanımızın orada olmasını tabi ki önemsiyoruz. Yetkililerimizin orada olmasını tabi ki önemsiyoruz. Başbakanlıktaki kriz merkezinin başında bulunan Başbakanlık Müsteşarımızın orada olmasını tabi ki önemsiyoruz. Alperenler önemsiyor. Ama neticede geldiğimiz noktada yangına bir cevap yok. Yangına su serpilmiyor. Muhsin Yazıcıoğlu dost da düşman bilmekte ki mana şahsı itibariyle Türk-İslam dünyasının lideri. Bütün dünya arıyor. Siyasi partilerimizin Sayın Genel başkanları bizzat ziyaret ederek duygularını paylaştı. Bunun için teşekkür ediyoruz. Ama neticede onlar da bu yangın ne zaman dinecek diyor. Netice ne olacak diyor. Sevenleri netice ne olacak diyor. Artık bu yangına bir an evvel son verin."

"Alperenlerin bugüne kadarki tavırlarını önemsiyorum. Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Genelbaşkanımız ve 5 can kardeşinin bin an evvel bizlere kavuşmasını bekliyoruz. Şu anda görünürdeki yangını dindirmek için 3 bin metreye kadar tırmanan gönüldaşlarıma buradan çağrıda bulunuyorum. Allah aşkına inin o dağlardan. Yeterli değilsiniz. Görevlileri zor duruma sokmayın. Lidere yakışır davranın. Mehmetçik orada. Gerekli ekipler orada. Hep beraber metin olalım. Milletçe metin olacağız. Her şden önemli devletin birliğidir. Milletin huzurudur. Her BBP'li bu şuurla hareket etmeli."

"Biz bütün gücümüzle ayakta duruyoruz. Yapılacak en basit yanlış bizi çok kötü sonuçlara götürür. Rica ediyorum şu bulunduğumuz nokta memnuniyetimizi bir kez daha ifade ediyorum. Allah'a hamdolsun bir birlik oluştu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*