BBP'den sürpriz IMF'le anlaşma iddiası

BBP'den sürpriz IMF'le anlaşma iddiası.11072
  • Giriş : 15.02.2009 / 16:55:00

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karabacak, hükümetin IMF ile anlaştığını öne sürerek, ''Seçimden elde edilecek rantı düşündükleri için bunu açıklamıyorlar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


BBP Amasya İl Başkanlığı tarafından Yeşilırmak Düğün Salonu'ndaki aday tanıtıp toplantısına katılan Karabacak, hükümetin küresel krize karşı gerekli önlemleri almadığını ileri sürdü.

Türkiye'de IMF ve Dünya Bankası politikalarının uygulanması nedeniyle enerji fiyatlarının yüksek olduğunu iddia eden Karabacak, uygulanan ekonomik politikalar nedeniyle toplumun büyük kesimlerinin sıkıntı içinde olduğunu söyledi.

Karabacak, şöyle konuştu:

''Çiftçi üretemiyor, köylü besicilik yapamıyor, küçük esnaf üretemiyor. Bu şekilde giderse Türkiye ekonomisinin tıkanma noktasına gelmesi kesindir. Başbakan, 'IMF'ye ümüğü sıktırmayız' diyor. Gerçekten IMF'ye ümüğümüzü sıktırmaması lazım. Ancak bu salonun huzurunda söylüyorum. IMF ile çoktan anlaşma sağlandı. Seçimden elde edecekleri rantı düşündükleri için bunu açıklamıyorlar.''

Türkiye'nin bölgesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Karabacak, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*