BBP'den 'Yasin Hayal' açıklaması

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, BBP'nin Yasin Hayal'e para verdiğinin söylendiğini, bunu söyleyenlerin hepsiyle mahkemede hesaplaşacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP'nin Manavgat'ta düzenlenen ''Eğitim Semineri''nin açılışında konuşan Muhsin Yazıcıoğlu, bugün bir gazetede Hrant Dink cinayeti sanıklarından Yasin Hayal'in ''BBP'den 1 milyar lira aldım'' dediği yolundaki habere atıfta bulunarak, şunları söyledi:

''BBP'ye karşı bu cinayetin ardından linç girişimi var. Bir fotoğraf karesinden neler çıkardılar. Şimdi de 3 yıl önce olan olayları gündeme taşıyarak BBP'yi odak yapmaya çalışıyorlar. BBP'nin para verdiği söyleniyor. Bunu söyleyenlerin hepsi ile mahkemede hesaplaşacağız. Burada yargı süreci ihlal ediliyor. Soruşturmada olmayanlar varmış gibi basına yansıtılıyor. Kişisel
davranışları BBP yapmış gibi gösterenlerden hesap soracağız.''

-''3 YIL ÖNCE YARDIM YAPTIM''-

BBP Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan da gazetecilerin ''Yasin Hayal'in Tekirdağ 2 nolu F tipi cezaevinde savcıya verdiği ek ifadesinde ''BBP Trabzon İl Başkanı ailem vasıtasıyla bin YTL para verdi'' şeklindeki sözlerini hatırlatan gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

''Ben iş adamıyım. 8 aydır da BBP Trabzon il başkanıyım. Zaman zaman da muhtaç ailelere yardımda bulunurum. Yasin Hayal'in ailesini tanımam. Yasin Hayal'in ailesine 3 yıl önce yardımda bulundum ama o zaman il başkanı değildim. Bu şahsın eylemleri ile benim ilişkilendirilmem nedeniyle üzülüyorum. 3 yıl önce ne kadar para verdim hatırlamıyorum. Yardım isteği arkadaşlarımın vasıtasıyla
geldi. Ben 15 yıldır BBP'liyim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious