BBP'den Yasin Hayal'in BBP çıkışına sert yanıt geldi

BBP'den Yasin Hayal'in BBP çıkışına sert yanıt geldi.10916
  • Giriş : 08.07.2008 / 12:09:00
  • Güncelleme : 08.07.2008 / 12:16:36

Yasin Hayal'in Hrant Dink davasındaki BBP çıkışına sert yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kanlı bir suikast sonucunda öldürülen Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink cinayeti sanıklarından Yasin Hayal’in Beşiktaş Adliyesi’nde dün görülen dava sırasında, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu'na selam göndermesine ardından da nezarethane "En büyük BBP" diye bağırmasına BBP’den yanıt geldi.

BBP’den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Yalnızca barış ve adalet süzgecinden geçmiş, insanları özgürleştiren bir hukuk anlayışını savunan ve böyle bir hukukun egemenliğinde; düşünce ve inançlara eşit mesafede, halkına güvenen, tarafsız ve meşruluğunu hukuktan alan güçlü bir devlet arzu eden Büyük Birlik Partisi olarak, bazı basın-yayın organlarında yer alan hakaretamiz ve cahilce yorum ve haberlere karşılık olarak aşağıdaki düşüncelerimizi ve itirazlarımızı deklare etme ihtiyacını hissettik.

Nefretle kınadığımız Hrant Dink cinayetini Partimize fatura eden, büyük katillerin karanlıklara karışıp gitmesine ne çok hizmet ettiğini görememe derecesinde körlük yaşayan bazı basın yayın organları, gerçek katillerinin kim olduğuyla ilgili merakları bile törpüleyerek, Büyük Birlik Partisi’ni hedefe oturtma çabalarına hizmet etme gibi bir konfora hakkı yoktur.

Hrant Dink’in öldürüldüğü yılın aynı zamanda Türkiye’nin en büyük siyasi krizinin yaşandığı yıl olmasını basit bir tesadüf olarak gören ve bu zamanlamayı sorgulamayan belli bir kesimin, bu tutumunu 2007 başlarından beri sürdürmesi maalesef geçici bir körlük olmadığının da bir ispatıdır.

AKP’ye yönelik kapatma davası, Ergenekon Soruşturması ve siyasi gerginliklerin çok fazla toz çıkarttığı bu günlerde Büyük Birlik Partisi’nin isminin bu dava ile anılması insafsızlık ve provokasyondur.

Dink’i cinayetinin iplerini elinde tutan kuklacının kim ya da kimler olduğunu bu süreçte somut delilleriyle söylemek imkansızken, kâr-zarar hesabı göz önüne alındığında Türkiye’nin zarara uğratıldığı aşikarken, Partimizin ve düşüncelerimizin hedef gösterilmesi şiddetle kınanmaya layık art niyetli bir hadisedir.

İnsanımızın kuşku ve kuruntusunun artmasına, selamet ve güven duygularının sarsılmasına yönelik bu menfur olay ile alakalı bazı medya kurumlarının yaptıkları haberler ajitasyon ve provokasyonu amaçlayan kötü niyetli ve barış düşmanı muhitlerin ekmeğine yağ sürecek üslup ve muhteviyattan uzak olmalı.

Yalçın TOPÇU
Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*