BBP'li Kılıç son konuşmayı anlattı

BBP'li Kılıç son konuşmayı anlattı.8566
  • Giriş : 09.04.2009 / 23:16:00

Kılıç, İsmail Güneş'in kendisine Yazıcıoğlu'nu kaza günü çok mutlu gördüğünü söylediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Bekir Kılıç, son diyaloglarında İHA muhabiri İsmail Güneş'in kendisine Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaza günü çok mutlu gördüğünü söylediğini belirterek, "İsmail, bana sayın genel başkanımızı çok sevdiğini ve o gün her zamankinden çok daha mutlu olarak gördüğünü söyledi" dedi.

Kılıç, muhabirimiz İsmail Güneş ile arasında geçen son diyaloğu anlattı. Muhsin Yazıcıoğlu'nu Çağlayancerit'e getiren helikopterin piste inmesinin ardından İsmail'le birlikte aynı araçla miting alanına gittiklerini belirten Bekir Kılıç, bu süre içerisinde muhabbet etme şansı bulduklarını söyledi. Araçtan iner inmez İsmail'in görevinin başına gittiğini anlatan Kılıç, aralarındaki son diyaloğu şöyle anlattı:

"İsmail'i arabama davet ettim, 'Hoş geldiniz' dedim ve tanıştık İsmail ile. İhlas Haber Ajansı'nın muhabiri olduğunu söyledi. Burada geçen muhabbette İsmail, merhum genel başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nu çok sevdiğini, onunla birlikte onun programlarına, mitinglerine katılmanın gerçekten kendisine çok ayrı bir heyecan verdiğini, ayrı gurur duyduğunu söyledi bana. Daha sonra genel başkanımıza karşı büyük ilgi ve alakasının olduğunu söyledi. Ayrıca genel başkanın Çağlayancerit'e gelmesinin nasıl bir etkisi olacağını sordu. Ben de dedim ki, 'Çağlayancerit'e ilk defa bir partinin genel başkanı geliyor. Bu adayımız için çok büyük bir onur, Çağlayanceritliler için de çok büyük bir onurdur' dedim. Mutlaka sayın genel başkanımızın Çağlayancerit'e gelmesinin adayımız Mustafa Çolak'a çok büyük katkısının olacağını söyledik. Ve Çağlayancerit'te de çok güzel bir ortam vardı, çok güzel bir karşılama vardı. Ben kendisine 'Helikopterle gelirken nasıldı' diye sordum. 'Sayın genel başkanın morali nasıl, keyfi nasıl' diye sordum İsmail Bey'e. Merhum İsmail kardeşim de dedi ki, 'Genel başkan bugün her zamankinden çok daha farklı bir mutlu. İnanılmaz, böyle etrafına gülücükler saçıyor, tebessüm ediyor' dedi. 'Bugün çok farklı bir mutluluk var' dedi. 'Herhalde gittiği yerlerde, mitinglerde çok güzel ortamlar oluyor ondan mıdır, yoksa başka bir sebebi mi vardır bilmiyorum' dedi. 'Ben genel başkanı çok uzun zamandır tanırım, hiç bu kadar mutlu olduğunu görmedim. Helikopterde buraya gelene kadar öncekilerden daha güler yüzlü idi' dedi. Hatta helikopterde gelirken birkaç telefon görüşmesi de olmuş rahmetlinin ve görüştüğü her yerle de mutlu bir telefon görüşmesi yapmış. Daha sonra miting alanına geldik, İsmail ile beraber indik. Hemen görüntüleri almaya, görevini yapmaya başladı."

"Adayımızın 'adaylığı düştü' şeklinde propaganda yaptılar"

Kılıç, kazanın ardından özellikle Çağlayancerit ilçesinde diğer parti adaylarının kendi adayları Mustafa Çolak'ın adaylığının düştüğü şeklinde propaganda yaptığını öne sürerek, "Maalesef saygı göstermediler" dedi.
BBP'nin Muhsin Yazıcıoğlu'nun ardından bittiği şeklinde yapılan yorumların asılsız olacağını söyleyen Kılıç, "Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, bu elim kazayı geçirdikten sonra ne yazık ki Çağlayancerit'teki diğer aday arkadaşlarımız, maalesef ki saygı göstermediler. Onlar sadece kendi menfaatleri adına çalıştılar. Son dört gün hem Çağlayancerit'te, hem diğer bölgelerde, bunu benim seçim bölgelerimde de yapan arkadaşlar oldu. Belki aday arkadaşların haberi yoktur ama bunu bazı vatandaşlar o
şekilde yapmak istemişlerdir. Çağlayancerit'te bizzat adaylar bu propagandayı yaptılar. İşte 'Muhsin Yazıcıoğlu vefat etti, artık bu parti bitti' ya da 'Mustafa Çolak'ın, Büyük Birlik Partisi'nin adaylarının adaylığı düştü, artık bunlara sahip çıkacak kimse kalmadı' şeklinde özellikle Çağlayancerit'te propaganda yaparak, oradaki adayımıza oy vermemeleri için insanlar kandırıldı. Çünkü Çağlayancerit'teki birçok insanımızın kültür seviyesi çok fazla yüksek değil. Çok kolaylıkla kandırmışlar. Yani 'Mustafa
Çolak'a sahip çıkacak bir Muhsin Yazıcıoğlu yok' şeklinde şeyler söylemişler. Oysa bu tabii ki çok büyük bir yanlış ve saygısızlıktır diye düşünüyorum. Çünkü miting çok kalabalıktı, çok güzeldi, diğer adaylar Mustafa Çolak'ın kazanacağını görmüşlerdi. Merhum genel başkanımızın da Çağlayancerit'e gelmesi, Mustafa Çolak'a destek vermesi, 'Ben her zaman Mustafa Çolak'ın yanındayım' demesi diğer adaylara siyasi anlamda zarar vermişti. İşte bu elim kaza da bizim adayımız lehine olmadı, şartlar aleyhine çalıştı, hepimiz için aleyhte çalıştı. Yani biz burada diğer siyasi parti adaylarının ya da parti yandaşlarının diyeyim, çünkü adayları zan altında bırakmak istemiyorum. İşte 'Muhsin Yazıcıoğlu gitti, bu parti gitti' anlamında söylüyorlar. Ama ben vatandaşlarımızın buna inanmasını istemiyorum. Çünkü merhum genel başkanımız 41 yıldır siyaset yapıyordu ve adam yetiştiriyordu bu ülkede. Ben de merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun yetiştirmiş olduğu, 15 yıldır beraber olduğu, onun terbiyesi, onun ahlakı,
onun fikirleriyle büyüyen bir insanım. Artık bize bir emanet bıraktı. Ben ve arkadaşlarım bundan önce yüzde yüz performansla çalışıyorsak, bu performansımızı yüzde bin yaparak, çalışarak, merhum genel başkanımızın bize bırakmış olduğu emaneti, onun yapmak istediklerini, bundan sonra arkadaşlarımızla birlikte yapmak için tüm mücadele vereceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*