BBP'li Toplu: Kamuoyu vicdanı rahatsız

BBP'li Toplu: Kamuoyu vicdanı rahatsız.9179
  • Giriş : 20.05.2009 / 09:14:00

Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazaya ilişkin, ''İnsanların vicdanında kazayla ilgili şüpheler var. Mahşeri vicdanda bu dosya açık duruyorsa devlette de açık durması gerekiyor.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP İstanbul İl Teşkilatı'nın Mecidiyeköy Kültür Merkezi'nde düzenlendiği toplantıya katılan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, 24 mayısta yapılacak kurultay hakkında bilgi verdi. Bu toplantının parti için önemli olduğunu belirten Topçu, ''Kurultayımız, iyilerin mücadelesi olacak. Sonuçta diğer adayımız Tuna Koçbaşkan da bizim kadrolarımızdan yetişen bir arkadaşımız. Hareketin içinden yetişen kadrolar yarışacak. Neticede hareket kazanacak'' şeklinde konuştu.

Topçu, Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği kazanın yaşandığı süreçteki gelişmelere ilişkin de şunları söyledi: ''Metanetli davrandık, faciaya sebep olacak davranışlara müsaade etmedik. Neticede bu bir ilahi takdir. Ama bazı sebepleri var mı? Bu sebepler neler? Bununla alakalı tartışmayı sokakta yapmadık. Kanuni olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Mahşeri vicdanda kazayla ilgili şüpheler var. Sadece bizim değil milletin vicdanında da şüpheler var. Mahşeri vicdanda bu dosya açık duruyorsa devlette de açık durması gerekiyor.''

Parti içinde konuyla ilgili soru işaretleri olduğunu ifade eden Topçu, ilgililerin kaza kırım raporu hazırladığını anımsatarak, ''Biz de Almanya'dan getirdiğimiz uzmanlara imkanlarımızı kullanarak bir rapor hazırlatıyoruz. Bu kaza kırım raporunu kamuoyuyla paylaşacağız. Kurtarma sırasında çok ciddi sıkıntılar yaşandı. Bir ihmal olduğunu söylemiyorum ama ne eksiklik varsa aydınlatılsın istiyoruz.'' diye konuştu. Meclis araştırma komisyonunun çalışmalarına başladığını anlatan Topçu, kendilerinin de komisyonun çalışmalarına katkıda bulunmak için ekip oluşturduklarını kaydetti. Topçu, bugüne kadar hazırladıkları raporları yarın komisyona vereceklerini belirterek, dosyanın tüm boyutlarıyla inceleneceğini ve elde edilen bilgilerin milletle paylaşılarak doğruya ulaşılacağını söyledi. Sivil havacılığın hazırladığı raporun sonucuyla, araştırmaları neticesinde elde ettikleri raporun sonuçlarının farklı çıktığını belirten Topçu, yüzde yüz ''bir sabotaj var ya da yok'' diyemediklerini kaydetti. Topçu, sonuçların uzmanlar tarafından değerlendirildiğini dile getirerek, kesin bir şey söylemek için raporu beklediklerini, raporun 2-3 aya kadar neticeleneceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*